0

5 نکته از بدترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ

 
alaleh70
alaleh70
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3248
محل سکونت : هرمزگان

5 نکته از بدترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ

یوونتوس، فصل جدید را به شکلی حیرت انگیز، بد و ضعیف شروع کرده است. قهرمان 4 دوره اخیر ایتالیا، پس از گذشت سه هفته از رقابت ها، با یک امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارد.

در تاریخ یوونتوس، بی سابقه بوده است که با گذشت سه هفته از سری آ، این تیم تنها یک امتیاز کسب کرده باشد. یووه هم اکنون با اینتر صدرنشین، 8 امتیاز اختلاف امتیاز دارد. پس از کسب سه قهرمانی متوالی با آنتونیو کونته و تداوم این مهم با مکس آلگری، به نظر می رسد که بانوی پیر، فصل دشواری را پیش رو داشته باشد. 


ضعف در خط دفاعی؛ بوفون همچنان معجزه می کند اما....


فصل پیش یووه در سه هفته ابتدایی سری آ، هیچ گلی دریافت نکرد اما در فصل جاری تاکنون 4 گل دریافت کرده است. در واقع نقطه قوت یوونتوس در همه سال ها، حالا به یک نقطع ضعف برای این تیم تبدیل شده است. 
گل زدن به یوونتوس دیگر سخت و دشوار نیست. وقتی بازیکنی چون هاتماج(بازیکن کیه وو) که از 2 آوریل 2011 و در 134 بازی گل نزده بود، موفق به باز کردن دروازه یووه می شود، این یعنی یک جای کار در قهرمان ایتالیا ایراد دارد. 
اگر درخشش بوفون در مقابل کیه وو(تساوی 1-1) نبود، چه بسا دروازه یووه بیش از یک بار نیز گشوده می شد. بیلان خط دفاعی یووه تا بدینجای فصل، ضعیف و دور از انتظار بوده است.

فقدان یک رهبر در میانه میداننتایج یووه تایید می کنند که بزرگترین ترس هواداران این تیم در فصل جدید، بیهوده نبوده است؛ ترس ضربه خوردن از جدایی سه بازیکن بزرگ و ارزشمند. پس از جدایی پیرلو، ویدال و ته وز، حالا چه کسی می تواند فرمانده یوونتوس در زمین باشد؟ از میان مارکیزیو، پوگبا، موراتا و دیبالا، حتی یکی هم نمی تواند دستش را برای قبول این مسئولیت بزرگ، بلند نمی کند. 
در حال حاضر آلگری در تیم خود، بازیکنی که بتواند در میانه زمین، یوونتوس را رهبری کند در اختیار ندارد. بازیکنی که بتواند تیم را در بحران ها مدیریت کرده و به جلو هدایت کند. تا بدینجا اینگونه می توان گفت که نبود یک رهبر در زمین برای یووه، بیش از حد تصور گران تمام شده است.

نمایش های ضعیف استورارو70 دقیقه نمایش استثنایی استورارو مقابل رئال در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل گذشته، بسیاری را به ظهور یک ستاره در خط میانی یووه و حتی تیم ملی ایتالیا امیدوار کرد اما این بازیکن پس از پشت سر گذاشتن یک تورنمنت ضعیف تابستانی(یورو زیر 21 ساله ها)، در سه بازی اول فصل یووه نیز نمایش های دور از انتظاری داشته است. 
او مقابل کیه وو، یکی از بدترین بازیکنان زمین بود و کار به جایی رسید که هواداران برای انتقاد از شیوه بازی او، اقدام به سوت زدن کردند. استورارو نیز جای خود را به کوادرادو داد تا روند بازی با ورود این کلمبیایی به نفع یووه عوض شود. چه زمانی همان استوراروی نیمه دوم فصل گذشته را شاهد خواهیم بود؟

خط حمله ای ناهماهنگخوب؛ نمی توان کتمان کرد که دیبالا تا بدینجا خرید خوبی نشان داده است و تاکنون 2 گل نیز برای یووه به ثمر رسانده(تنها گل های یووه) اما هیچکس دو گل او را به یاد نخواهد آورد. او تک گل یووه در شکست 2-1 برابر رم را به ثمر رساند و برابر کیه وو هم گل مساوی را وارد دروازه کرد؛ هیچکدام به برتری یووه کمکی نکردند. 
موراتا یک ماکت از موراتای فصل گذشته است. بازیکنی که در نیم فصل دوم فصل گذشته، با گل های حساسش، به تنهایی یووه را در بسیاری از بازی ها نجات داد. زوج دیبالا و موراتا به سختی یکدیگر را در زمین پیدا می کنند و مشخص است که درک درستی از هم ندارند و مانژوکیچ؟ 
او برابر کیه وو بازی را از روی نیمکت آغاز کرد و سپس به دستور آلگری وارد زمین شد. مانژو هم نتوانست کار خاصی انجام دهد و ورودش، روند بازی را برای یووه تغییر نداد. سانترهای دقیق الکس ساندرو، هرگز از سوی مانژو با پاسخ مثبتی روبرو نشدند. این یوونتوس برای فرار از بحران به گل نیاز دارد اما خط حمله جدید، هنوز جواب نداده است.

کوادرادو و ساندرو؛ تنها نقاط امیدوار کننده در یوونتوس جدیدتنها نکته مثبت در یوونتوس فعلی، بی گمان نمایش خوب الکس ساندرو و خوان کوادرادو است. آخرین خریدهای یووه در نقل و انتقالات تابستانی. هرنانس را نیز می توان در کنار این دو، مایه های امیدواری برای خروج یووه از این بحران دانست. 
کوادرادو برابر کیه وو، در 20 دقیقه پایانی وارد زمین شد و همه چیز را به نفع این تیم تغییر کرد. او با تحرک و سرعت بالایش، دفاع کیه وو را مستاصل کرده بود و پنالتی به دست آمده برای یووه نیز روی حرکت همین بازیکن به دست آمد. 
الکس ساندروی برزیلی(خریداری شده از پورتو) هم سرانجام آلگری را در کناره های زمین صاحب یه بازیکن تمام عیار کرد. او بارها مدافعان روبرویش را جا گذاشت و بصورت متناوب روی دروازه کیه وو اقدام به سانتر کرد اما کسی درون محوطه جریمه از این سانترها استفاده لازم را نبرد. کوادرادو و ساندرو، در حال حاضر همان شوک هایی هستند که تیم آلگری را حداقل روی دستگاه، زنده نگاه داشته اند.


منبع: گاتزتا دلو اسپورت
ترجمه: رضا سیف
 

 

دوشنبه 23 شهریور 1394  7:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها