0

نکاتی قبل از سفر به تایلند

 
forooghi73
forooghi73
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1393 
تعداد پست ها : 212

نکاتی قبل از سفر به تایلند1) در طول سفر در نگهداری گذرنامه خود که تنها سند هویتیتان محسوب میشود دقت کنید و آن را به امانت به هیچکس نسپارید. تاکنون مواردی در خصوص تعدادی از هموطنان که با گذرنامهء آنها اتومبیل اجاره و سپس فروخته شدهو اکنون در زندانهای تایلند زندانی هستند مشاهده شده است.
۲) به رغم وجود امنیت در این کشور توصیه میشود که گردشگران ضمن هوشیاری کامل، نسبت به مراقبت از وسایل خویش از قبیل اسناد و اوراق هویتی چون پاسپورت، بلیت، پول و... دقت لازم داشته باشند. در مناطق پرجمعیت مراقب سارقان حرفهای باشید.
۳) ضرورت دارد مسافران اعزامی به این کشور ضمن هوشیاری لازم مراقب باندهای بینالمللی قاچاق انسان- که بیشتر ایرانی هستند- باشند و فریب وعدههای دروغین آنان را جهت اعزام به سایر کشورها نخورند. در این خصوص میتوان به سرنوشت تعدادی از هموطنان ایرانی که توسط همین افراد به امید رفتن به اروپا، ژاپن و کره با از دست دادن تمامی دارایی خود به پلیس محل معرفی شده و اکنون در زندانهای تایلند به امید اتمام دوران محکومیت خویش هستند اشاره کرد.
۴) در مسیر بازگشت به ایران از قبول هرگونه وسیله و یا بسته از افراد ناشناس (ایرانی یا غیرایرانی) جهت تحویل به خانوادهء آنها اکیدا خودداری کنید، زیرا در برخی موارد برای قاچاق مواد مخدر به داخل کشور- با اینگونه اعمال- از افراد سوء استفاده میشود.
۵) کشور تایلند مقررات بسیار سختگیرانهای در خصوص سیگار دارد. به گونهای که حتی کشیدن سیگار در بعضی از شبکههای تلویزیونی آن با شطرنجی کردن تصویر سانسور میشود و در فرودگاهها نیز اتاقهایی برای همین منظور ساخته شده است. معمولا در مکانهای عمومی نیز کمتر دیده میشود که کسانی در حال سیگارکشیدن باشند. براساس مقررات تدوین شده توسط این کشور همراه داشتن بیشتر از یک باکس ۱۰۰ بسته ۲۰ تایی) در زمان ورود به تایلند شامل جریمهء بسیارسنگینی میشود. اخیرا نیز که یک ایرانی به دلیل ورود ۴۰ باکس ( ۲۵ بسته ۲۰ تایی) بازداشت شده بود در نهایت مجبور به پرداخت مبلغ چهار هزاردلار جریمه شد. بنابراین به اطلاع تمامی هموطنان ایرانی که قصد مسافرت به تایلند را دارند میرساند که از همراه داشتن بیشتر از یک باکس ۱۰۰ بستهء ۲۰ تایی) خودداری کرده تا مشمول جریمهء هشت هزار تا ۱۰ هزارتومان برای هر بستهء کوچک ۲۰ تایی و۸۰ تا۱۰۰ هزارتومان برای یک باکس ۱۰۰ بستهء ۲۰ تایی) نشوند.
۶) براساس مقررات جدید اتخاذ شده توسط کشور تایلند اتباع جمهوری اسلامی ایران جهت اخذ ویزا تنها میتوانند به سفارت تایلند در تهران مراجعه و درخواست ویزا کنند. در صورت مراجعه به سفارتخانههای تایلند در سایرکشورها اخذ ویزا بسیار مشکل است. توصیه میشود هموطنانی که از ایران قصد سفر به تایلند را دارند حتما در تهران روادید سفر به تایلند دریافت کنند.
۷) بیماری ایدز یکی از خطراتی است که در اکثر کشورهای جهان سلامت مسافران و جهانگردان را تهدید میکند. وزارت بهداشت عمومی تایلند در سال ۲۰۰۴ اعلام کرد، ۶۰ درصد مبتلایان به ایدز در تایلند را گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال تشکیل میدهند. وزیر بهداشت نیز اعلام کرد، بیش از ۸۰ هزار نفر از جوانان تایلندی به بیماری ایدز مبتلا هستند و هر ساله حدود ۲۰ هزار نفر نیز به جمع مبتلایان افزوده میشود; وی هشدار داد تا سال ۲۰۰۶ تعداد ناقلان ویروس ایدز در تایلند به بیش از یک میلیون نفر رسید! بنابراین خطر بسیار جدی است و توصیه میشود، در صورت سفر به این کشور دقت لازم را برای حفظ سلامتی خود به عمل آورید.
تایلند کشوری در جنوب شرق آسیا است و از جمله کشورهای زیبا و پر جاذبه برای گردشگران و توریستهای داخلی و خارجی محسوب میشود. این کشور هر ساله تعداد بسیار زیادی از هموطنان ما را توسط تور تایلند میزبانی میکند. جاذبههای این کشور تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی آن نیست بلکه اخلاق مردم این منطقه هم میتواند به عنوان یکی از جاذبهها محسوب گردد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، نکات پیش از عزیمت به تایلند را بخوانید.
۱. با قاشق غذا بخورید نه با چنگال. تنها با چنگال غذا خوردن بیادبی محسوب می شود؛ در عوض، از چنگال برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده کنید.
۲. مردم تایلند واقعا بسیار مهربان هستند. تعجب نکنید اگر غریبهها به شما پیشنهاد گردش دادند یا گفتگویی را با شما شروع کردند.
۳. مردم در صف نمیایستند. تایلندیها به جای ایستادن در صف به صورت جمعی میایستند و در اماکن عمومی، جای شخصی و اختصاصی برای آنها معنا و مفهومی ندارد.

۴. روزها سوار خودروی توک-توک شوید و شبها تاکسی بگیرید. با تاکسی راحتتر هستید اما با توک-توکها دید بهتری نسبت به فضای بیرون خواهید داشت. هر دوی آنها وحشتناکاند. اگر در شب به جاده پاتپانگ رفتید (در مسیر بانکوک) از راننده تاکسی بخواهید تا برگردد و در یک وقت مشخص شما را سوار کند. در غیر این صورت برای پیدا کردن ماشین جهت بازگشت به هتل خود دچار مشکل خواهید شد.
۵. در مورد پادشاه هیچ صحبتی نکنید، حتی یک کلمه، چرا که مردم تایلند علاقهی شدیدی به پادشاهشان دارند.


۶. مردم تایلند فقط روزهای خاصی اجازه قمارکردن دارند (آن هم با اجازه پادشاه، پادشاهی که حق صحبت کردن در مورد او را ندارید).
۷. تا جایی که میتوانید انبه بخورید. انبههای تایلند خوشمزه ترین انبههای دنیا هستند.
۸.وقتی از معبدها، مراکز راهبان بودایی، صومعهها، کاخها و… دیدن میکنید آرنجها و زانوهای خود را بپوشانید. در آن مکان برای آنها احترام قائل شوید.

۹. بسیاری از مارکهای معروف تولیدکنندهی سودا، آبمعدنی نیز تولید میکنند. اگر شما از گارسون بخواهید یک” چانگ” یا “سینگا” برای شما بیاورد، برای اینکه متوجه منظور شما شود احتمالاٌ از شما میپرسد: منظورتان سودای چانگ است؟ با سفارش دادن آبمعدنی چانگ یا سودای سینگا کار را برای گارسون راحت کنید.
۱۰. اگر راننده تاکسیای به شما بگوید که یک مکان یا جاذبه توریستی خاص، امروز تعطیل است حرف او را باور نکنید؛ رانندهها خیلی وقتها این ترفند را به کار میگیرند تا جاهای دیگری را پیشنهاد بدهند و با این کار دستمزد خوبی نصیبشان شود. اگر به آنها شک داشتید به خاطر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادهاند از آنها تشکر کنید و به سراغ راننده دیگری بروید.

دوشنبه 23 شهریور 1394  5:29 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها