0

حضور زنان در فعالیتهای اجتماعی نباید آنان را از وظایف خانوادگی بازدارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حضور زنان در فعالیتهای اجتماعی نباید آنان را از وظایف خانوادگی بازدارد

رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در فعالیت های مسجدی و اجتماعی نباید آنان را از خانواده و وظایف آن بازدارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از خبرگزاری ایرنا، لاله افتخاری روز شنبه در همایش اندیشه های آسمانی در مشهد افزود: بانوانی که تمسک به قرآن و عترت دارند باید به گونه ای فعالیت کنند که به وظایفشان در قبال خانواده لطمه ای وارد نشود.
وی اظهار کرد: اولویت فعالیت زنان باید خانواده و پرورش فرزندان باشد و با توجه به نقش آنان در فرهنگ سازی باید آشنایی با قرآن و آموزه های دینی و سیره ائمه (ع) را مود توجه قرار دهند.
وی با بیان اینکه زنان نباید رشد یک بعدی داشته باشند افزود: باید ابعاد مختلف وجودی زنان هماهنگ با هم تقویت شود تا بتوانند ضمن انجام وظایف خود در خانواده در حوزه اجتماع نیز ایفای نقش کنند.
وی با اشاره به دیدگاه فمنیستی گفت: بر اساس این دیدگاه ها زن باید در جامعه شاغل باشد و میزان این اشتغال شاخصی برای تعیین توسعه و پیشرفت یک جامعه است که از اساس دیدگاهی اشتباه است.
وی اظهار کرد: صاحبان این دیدگاه شاخصی چون حضرت فاطمه زهرا (س) را نادیده می گیرند.
وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) در عین آنکه امور منزل را بر کار بیرون ترجیح دادند فعالیت اجتماعی را تعطیل نکردند.
وی همچنین با تاکید بر نقش مساجد افزود: مساجد باید تبدیل به پایگاه، قرارگاه و مرکزی برای فرماندهی علیه جنگ نرم شوند و زنان در این بخش فرمانده هستند زیرا مرکز ثقل و تمرکز دشمن بر این قشر است.
وی گفت: زنان باید در این مراکز با استفاده از ظرفیت های انس با قرآن و عترت و توجه به وظایف خود در بصیرت بخشی به جامعه کمک کنند.
همایش اندیشه های آسمانی که با حضور دو هزار و 500 نفر از فعالان کانون های فرهنگی، هنری مساجد از 31 مرداد ماه آغاز شده است تا آخر شهریور ماه ادامه دارد.

 

انتهای پام / غ

 

یک شنبه 22 شهریور 1394  11:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها