0

مجلس با سکوت خود به مردم جفا می‌کند مشکل اینجاست که مجلس از این ضمانت اجرایی استفاده نمی کن

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

مجلس با سکوت خود به مردم جفا می‌کند مشکل اینجاست که مجلس از این ضمانت اجرایی استفاده نمی کن

 

مجلس با سکوت خود به مردم جفا می‌کند

مشکل اینجاست که مجلس از این ضمانت اجرایی استفاده نمی کند و این عدم بهره گیری مجلس بر مشکلات افزوده است. قانون برنامه پنجم ضمانت اجرایی دارد، مشروط بر این که مجلس هشتم و نهم و دیگر مجالس آینده از این ابزار قانونی درست و بموقع بهره برند.

سرویس مجلس «تابناک» ـ دولت از یک طرف با اجرا نکردن قانون، به مردم جفا می کند و مجلس نیز از سوی دیگر ،به سبب نداشتن نظارت، مماشات و سکوت در برابر دولت بر مردم جفا می کند و با سکوت خود، دولت را در شکستن قانون جری تر کرده و اجازه قانون شکنی به آن می دهد.

محمدرضا خباز در گفت وگو با خبرنگار «تابناک» اظهار داشت: متأسفانه، دولت نهم از روز نخست، خود اعلام کرد که برنامه چهارم توسعه را نمی پذیرد و نمایندگان مجلس بارها اعلام کردند، در صورتی که برنامه را نمی پذیرند، باید برنامه دیگری به مجلس دهند و اینکه اگر لایحه ای به مجلس ارایه نشود، به معنی قانون گریزی است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مگر می شود کشور بدون برنامه باشد، افزود: مجلس ابزاری دارد که در قانون اساسی گنجانده شده است؛ نخست تذکر بعد سوال، تحقیق و تفحص و سرانجام استیضاح. نه مجلس هفتم از این ابزار خوب بهره برد و نه مجلس هشتم و در این باره باید گفت که ضمانت اجرای قانون، همین ابزاری است که در قانون اساسی آمده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اجرای قوانین در گرو نظارت مجلس است، تأکید کرد: مشکل اینجاست که مجلس از این ضمانت اجرایی بهره نمی برد و این عدم استفاده مجلس بر مشکلات افزوده است. قانون برنامه پنجم ضمانت اجرایی دارد، مشروط بر اینکه مجلس هشتم و نهم و دیگر مجالس آینده، از این ابزار قانونی درست و بموقع بهره ببرند.

وی درباره اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خاطرنشان ساخت: من بر این باورم که مردم ما هر سه کیفر را دارند تحمل می کنند. هدفمند کردن یارانه ها مقداری تورم ناشی از خود هدفمندی به دنبال دارد و یک تورم انتظاری. هم اکنون دو سال از زمانی که طرح هدفمندی یارانه ها برای تصویب به مجلس داده شد، می گذرد و این طرح از همان هنگام، تورم انتظاری را با خود به همراه داشته و مردم تورم انتظاری را تحمل می کنند، ولی متأسفانه دولت در اجرای هدفمندی یارانه ها، امروز و فردا کرد و به این ترتیب، دیرکرد دولت در اجرای هدفمندی یارانه ها، باعث شد که مردم افزون بر فشاری که از تورم انتظاری متحمل شدند، از مزایای هدفمندی یارانه ها نیز بهره‌ای نبرند.

خباز در انتقاد از عملکرد دولت در زمینه اطلاع رسانی درباره هدفمند کردن یارانه ها گفت: در هیچ جای دنیا، چنین روشی که در کشور ما هست، سابقه ندارد. مردم را در جریان تصمیمات قرار می دهند؛ مقداری پول به حساب مردم ریخته بودند، اما نمی گفتند برای چه مدتی است. می گفتیم چرا اعلام نمی کنید؟ در پاسخ می گفتند: این افتخار است و اعلام آن، تنها باید نصیب آقای رئیس جمهور شود. ایشان قرار است اعلام کند و به ما گفته است اعلام نکنیم. بعد آمد و گفت این 40500 تومان برای یک ماه است. 


شنبه 4 دی 1389  9:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها