0

آيا شكنجه افغاني ها مبارزه با تروريسم است

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

آيا شكنجه افغاني ها مبارزه با تروريسم است

در اين شك نيست كه مردم افغانستان و پاكستان از تروريسم رنج مي برند چنانكه بمب گذاري ظالمانه و غيرانساني در مسجد شيعيان كراچي يكي از هزاران جنايت تروريست ها مي باشد. تنها علت سكوت ملت افغانستان در رابطه با حضور نيروهاي خارجي به رهبري آمريكا , مبارزه آنان با تروريسم است اما حوادث اخير و افشا جنايت هاي بدتر از تروريسم توسط سربازان آمريكايي در زندان بگرام افغانستان نه تنها پرده هاي آهنين سياه را از روي عملكرد ضدانساني مدعيان دفاع از حقوق بشر و پيام آوران دمكراسي برداشت بلكه رسوايي وشرمندگي معامله گران افغاني را نيز درپي داشت و علاوه بر آن , اقتدار ملت قهرمان افغانستان را به نحوي شرم آور خدشه دار ساخت .
افغاني ها كه در طول تاريخ , شهداي بسياري دادند اما بي غيرتي و سرافكندگي را نپذيرفتند , چگونه مي توانند سرافكندگي ناشي از جنايت سربازان آمريكايي در زندان بگرام را بپذيرند. اصولا زندان داشتن خارجي ها در افغانستان استقلال كشور را مخدوش مي سازد اگر واقعا دولت را برسميت مي شناسند افغاني هاي زنداني را به دولت بسپارند. كساني كه از برقرار نمودن روابط شخصي با آمريكايي ها افتخار مي كردند و مي گفتند كه آمريكا دوست ملت افغانستان است , افغانها را تنها نمي گذارد , آيا اين است دوستي آمريكا با ملت افغانستان تنها نگذاشتن يعني شكنجه , تجاوز و كشتن افغاني هاي زنداني در زندان بگرام . اگر چنين چيزي نشانه دوستي باشد , چه چيز علامت دشمني خواهد بود ! گمان مي رود كه آمريكا ملت افغانستان را نشناخته است و واشنگتن متوجه نيست كه افغانها قبل از هر چيز سرباز حيثيت ملي و ارزشهاي اعتقادي خود هستند. اگر روزي حجت تمام شود , مردم افغانستان با آنان برخورد ديگري خواهند داشت . برخوردي كه آن ملت در طول تاريخ با بيگانگان داشتند اين معني را افغاني ها ثابت نمودند « آزموده را آزمودن خطاست » . آمريكا نبايد تصور كند كه با خريدن چند نفر معامله گر , افغاني ها و افغانستان را خريداري نموده است . مردم افغانستان تصور كردند كه نيروهاي خارجي به رهبري آمريكا با تروريسم بين المللي مبارزه مي كند و سكوت ملت افغانستان نيز به خاطر ندادن بهانه به دست تروريسم است نه به خاطر آنكه نسبت به عملكرد آمريكايي ها اعتراض نداشتند و ندارند , بلكه نمي خواهند كه از حركت آنها , تروريسم بين المللي بهره برداري كند. اگرچه بي تفاوتي آمريكايي ها در رابطه با قتل عام شيعيان كراچي , ترور فلسطيني هاي مظلوم و جنايت سربازان آمريكايي در زندان هاي عراق , سر دادن شعار مبارزه با تروريسم را به شدت زير سئوال برده است زيرا آمريكائيها نمي تواند كه هم تروريست باشد و هم مخالف تروريسم . هم ضدتروريسم باشد و هم حامي آن .
مساله ديگر , تجاوز نيروهاي آمريكايي در اماكن مقدسه عراق از جمله نجف اشرف و كربلاي معلي مي باشد كه براي امت اسلام به ويژه شيعيان افغانستان قابل تحمل نيست . وظيفه مجامع جهاني به ويژه سازمان ملل است كه آمريكا را تحت فشار قرار دهند تا هرچه زودتر نيروهاي خود را از شهرهاي مقدس عراق خارج كند. شهرهاي مقدس به كل مسلمانان تعلق دارد , جاي تعجب و تاسف است كه شاهد سكوت سازمان ملل , شوراي امنيت , اتحاديه اروپايي , اتحاديه عرب , سازمان كنفرانس اسلامي و غيرمتعهدها در اين باره هستيم . اگر روند حوادث چنين باشد كه هست , علماي اسلامي و امت بزرگ اسلام متوسل به عملي مبتني بر احساس تكليف خواهند شد و در آن صورت قابل پيش بيني نيست كه وضعيت چه مي شود. تا دير نشده نبايد اجازه داد كه عليرغم هزاران بدبختي و مشكلات بشريت , آتش جهان سوز ديگري در سطح بين المللي شعله ور گردد. اين به نفع ملت آمريكا هم نيست .
هاشمي لولنجي
روزنامه جمهوري اسلامي 28/02/1383

شنبه 4 دی 1389  8:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها