0

وطن خانوم در برابر پلنگ!(+عکس)

 
hadikousha
hadikousha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1358
محل سکونت : خراسان رضوی

وطن خانوم در برابر پلنگ!(+عکس)

 

 
 
مدت‌ها بود كه داستان‌های مختلفی درباره دیده شدن پلنگ در بین عشایر روستای دشستان در استان بوشهر پیچیده بود. مردم هرازگاهی از زبان یكی از چوپان‌ها می‌شنیدند كه در كوهستان پلنگی دیده شده كه از دور به گوسفندها خیره می‌شود اما هنوز تعداد زیادی از مردم روستا این حرف‌ها را باور نمی‌كردند و می‌گفتند كه چوپان‌ها احتمالا حیوان دیگری را با پلنگ اشتباه گرفته‌اند؛ تا اینكه حمله پلنگ درنده به زن میانسالی به نام وطن در روستا پیچید و تبدیل شد به یك داستان مهیج.

به نوشته سرنخ؛ حالا دیگر همه باورشان شده بود ماجراهایی كه چوپان‌ها از حضور پلنگ در كوهستان تعریف كرده بودند حقیقت داشت اما آنچه كه بیشتر از حضور پلنگ در منطقه اهمیت داشت، ماجرای درگیری وطن‌خانم با این حیوان درنده بود. درگیری‌ای كه نیم‌ساعت به طول انجامید و سرانجام با فرار پلنگ و مجروح شدن زن میانسال خاتمه یافت.


وطن خانوم؛ زنی كه پلنگ را شكست داد
ساعت حدود چهار بعدازظهر 9 آذرماه بود و وطن‌ خانم داشت آماده می‌شد كه قبل از تاریك شدن هوا، گوسفندها را به آغل برگرداند. چند صد متر آن طرف‌تر یعنی در خانه آنها، دختر و همسرش كم‌كم داشتند نگران او می‌شدند؛ چرا كه وطن‌خانم باید ساعت چهار از چرا برمی‌گشت و برای همین آنها مدام به بیرون سرك می‌كشیدند تا شاید اثری از او ببینند و برای بردن گوسفندها به آغل كمكش كنند.

هر چه آمدن وطن دیرتر می‌شد، خانواده او بیشتر نگرانش می‌شدند، تا اینكه سر و كله زن میانسال پیدا شد و خانواده‌اش با دیدن او شوكه شدند. وقتی وطن‌خانم با دست‌وروی خونین در آخرین پیچ كوهستان نمایان شد و چشم خانواده‌اش به او افتاد، آنها از دیدن ظاهر آشفته او فهمیدند كه حدسشان درست بوده و اتفاق بدی برای او افتاده است.

 

اللهم عجل لولیک الفرج

شنبه 4 دی 1389  8:04 PM
تشکرات از این پست
badrood
دسترسی سریع به انجمن ها