0

10 درصد صرفه‌جويي برابر 30 هزار ميليارد تومان درآمد سالانه براي كشور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

10 درصد صرفه‌جويي برابر 30 هزار ميليارد تومان درآمد سالانه براي كشور

شنبه 4 دي 1389 ۰۸ : ۵۱ ساعت
منبع : ايرنا
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
10 درصد صرفه‌جويي برابر 30 هزار ميليارد تومان درآمد سالانه براي كشور
رييس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: با صرفه‌جويي 10 درصدي در مصرف كالاهاي اساسي و سوخت 30 هزار ميليارد تومان عايد كشور و صرف طرح‌هاي عمراني و بهبود نظام تامين اجتماعي خواهد شد.

'ارسلان فتحي پور' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا با بيان آنكه اين قانون منشا تحول اساسي و ساختاري در اقتصاد كشور خواهد شد، گفت: اين قانون تاثير بسزايي بر رشد تجارت كشور دارد.
وي ادامه داد: اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها، اصلاح قانون نظام بانكي، قوانين گمركي ،‌ نظام ماليات و همچنين اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي، نظام بيمه و حفظ ارزش پول ملي را در پي خواهد داشت.
نماينده مردم كليبر و هوراند در مجلس گفت: هدف اصلي از هدفمند كردن يارانه‌ها بهبود وضعيت توليد و سرعت بخشي به روند آن است، اين در حالي است كه تاثير اجراي اين قانون بر توليد غيرقابل انكار خواهد بود.

فتحي پور اظهار داشت: افزايش كارآيي نظام اقتصادي از طريق اصلاح قيمت‌ها و ساختار درآمد بنگاه توليدكننده انرژي و همچنين بهسازي خطوط توليد با بكارگيري از فناوري‌هاي نوين با مصرف انرژي پايين از ديگر مزاياي هدفمند كردن يارانه‌ها است.
وي پايين بودن قيمت سوخت را عاملي براي قاچاق آن و تحميل هزينه‌هاي سنگين نظارتي امنيتي بر كشور ذكر كرد و گفت: پايين بودن قيمت برخي كالاها از جمله نان موجب اتلاف و ‌پخت بي‌كيفيت آن شده است.
رييس كميسيون اقتصادي مجلس با تاكيد بر رشد و پيشرفت كشور با هدفمند كردن يارانه‌ ها، گفت: با اجراي اين قانون جلوي اسراف و مصرف بي‌رويه اين كالا گرفته مي‌شود.
فتحي پور افزود اين قانون، فرصتي براي تقويت همبستگي و وحدت ملي خواهد بود و همه قوا با يك هدف براي اجرايي شدن هرچه مطلوب تر اين قانون در كشور تلاش خواهند كرد.
رييس كميسيون اقتصادي مجلس در پايان تاكيد كرد: نخستين دستاوردهاي اجراي اين قانون جلوگيري از قاچاق كالا و صرفه‌جويي در مصرف آن است.

 
 
شنبه 4 دی 1389  7:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها