0

گوزن بابانوئل از رگ‌های خونی مغز سر در آورده است!

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

گوزن بابانوئل از رگ‌های خونی مغز سر در آورده است!

 

شنبه 4 دي 1389 ۰۹ : ۲۱ ساعت
منبع : شبكه ايران
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
هم‌زمان با سال نوی میلادی/
در تصویر نمای نزدیک یک رگ خونی در مغز که دانشمندان آن را به تازگی تهیه کرده اند، موجودی شبیه به رادولف، گوزن بینی‌قرمز بابانوئل دیده می‌شود.

به گزارش شبکه ایران به نقل از تلگراف، محققان دانشگاه نیوکاسل در حال بررسی نحوه عملکرد داخلی عصب‌ها در ناحیه هیپوکامپوس مغز (در نزدیکی لوب تمپورال مغز ناحیه کوچکی وجود دارد  و چون ظاهر آن شبیه اسب دریایی است، هیپوکامپ نامیده می‌شود) بودند که یافته‌های مطالعه‌، آن‌ها را متعجب کرد.
تصویر فوق، به یک گوزن شمالی شباهت است که با شاخ‌هایش در آسمانی پرستاره دیده می‌شود. در این تصویر حتی چشم‌ها و دم این گوزن نیز قابل مشاهده است.
وجود لکه قرمز رنگ روی بینی این گوزن در تصویر، کاملا اتفاقی است و هنگام برچسب‌گذاری تصویر از سوی محققان، در این ناحیه قرار گرفته است.
کلودیا راکا در موسسه علوم‌عصبی دانشگاه نیوکاسل این تحقیقات را با همکار خود، دیوید کاکس انجام داده، در این‌باره می‌گوید: یافتن موجودی شبیه به گوزن در تصویر مربوط به مغز، ما را شگفت‌زده کرده است. ما  در حال بررسی بخشی از بافت بودیم که با این تصویر عجیب اما آشنا مواجه شدیم.
گفتنی است، «رادولف» گوزن شمالی بابانوئل با بینی براق و قرمز خود در سال۱۹۳۹ توسط تبلیغات شرکت مونتکومری خلق شد که براساس افسانه‌ها، سورتمه یا ارابه بابانوئل را حمل می‌کند.

 
 
شنبه 4 دی 1389  6:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها