0

معاون حقوقی وزیر ارشاد منصوب شد این تغییر پس از کناره‌گیری محمد عظیمی از سمت فوق صورت می‌گیرد

AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 1210

معاون حقوقی وزیر ارشاد منصوب شد این تغییر پس از کناره‌گیری محمد عظیمی از سمت فوق صورت می‌گیرد

آبادان از آیةالله جمی نشانه ای ندارد!

محسن کاظمی نگارنده کتاب «چشم آبادان» که مروری بر دست‌نوشته‌های آیت‌الله جمی است، ظهر جمعه در آیین دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله جمی که با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی و مردم آبادان و خرمشهر در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله جمی از چهره‌های ماندگار شهر آبادان و کشور است.
نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس گفت: نشانه‌ها و آثاری از آیت‌الله جمی در سطح شهر آبادان وجود ندارد و این مسئله در شأن نماد ایثار و مقاومت این شهر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، محسن کاظمی نگارنده کتاب «چشم آبادان» که مروری بر دست‌نوشته‌های آیت‌الله جمی است، ظهر جمعه در آیین دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله جمی که با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی و مردم آبادان و خرمشهر در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله جمی از چهره‌های ماندگار شهر آبادان و کشور است.

وی افزود: سابقه آشنایی من با آیت‌الله جمی در دوران دفاع مقدس و در همراهی با شهید صیاد شیرازی بود که برای نخستین بار با این عالم بزرگ آشنا شدم.

این نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس ادامه داد: در این دیدار بود که از من خواسته شد تا یادداشت‌های آیت‌الله جمی ر ا مطالعه و گردآوری کنم.

کاظمی تصریح کرد: دست نوشته‌های آیت‌الله جمی یکی از صحیح‌ترین و بهترین دست‌نوشته‌های دوران جنگ است.

وی اضافه کرد: در حقیقت آیت‌الله جمی در این دست‌نوشته خود آیندگان و نسل آینده را مورد خطاب قرار داده بود.

این نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس خاطرنشان‌کرد: در واقع دست‌نوشته‌های آیت‌الله جمی افق بلند مدت را نوشته بود و مطالعه آنها زندگی و آغازی جدید برای من بود.

نگارنده کتاب چشم آبادان که مروری بر دست‌نوشته‌های آیت‌الله جمی است تصریح کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری که جنگ را یک گنج تعبیر کرده‌اند مراجعه کنیم یکی از دانه‌های آن گنج مرحوم آیت‌الله جمی بود.

کاظمی گفت: اینکه آبادان با وجود محاصره 270 درجه‌ای مقاومت کرد و سقوط نکرد جز الطاف الهی و حضور چهره‌هایی همچون آیت‌الله جمی نبود.

وی ادامه داد: هنگامی که در خیابان‌ها و مناطق مختلف شهر آبادان حضور یافتم دست‌نوشته‌ها و گفته‌های مرحوم آیت‌آلله جمی دقیقاً به همان شکلی که بیان کرده بود برایم متصور شد.

این نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس تصریح کرد: با این وجود به جز بیلبردهای تبلیغاتی سالگرد ارتحال آیت‌الله جمی آثار و نشانه‌هایی از وی در آبادان وجود ندارد.

کاظمی گفت: در حالی که در شهرهای دیگر از چهره‌های ماندگار خود آثار و نشانه‌های متفاوتی را در شهر قرار می‌دهند این مسئله در خصوص آیت‌الله جمی که از چهره‌های ماندگار آبادان و کشور است و امین حضرت امام راحل در دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود مورد غفلت قرار گرفته شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: تکریم آیت‌الله جمی تکریم از مردم آبادان و رشادت‌های آنهاست.

این نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس در پایان اظهارداشت: آیت‌الله جمی 60 سال از عمر خود را در آبادان و در کنار مردم این شهر بود و نباید از وجود چنین سرمایه بزرگی در این شهر به آسانی گذر کنیم.

شنبه 4 دی 1389  6:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها