0

«فاتح 313» نشانگر پیشرفت چشم‌گیر موشک‌های بالستیک ایران است

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

«فاتح 313» نشانگر پیشرفت چشم‌گیر موشک‌های بالستیک ایران است

یک پایگاه تحلیلی فعال در زمینه امور دفاعی و نظامی با اشاره به رونمایی از موشک نقطه‌زدن «فاتح 313»، نوشته است که اگر مشخصات اعلامی ایران در مورد این موشک درست باشد، باید آن را نشانه پیشرفت چشم‌گیر برنامه موشک‌های بالستیک ایران دانست.

خبرگزاری فارس: «فاتح 313» نشانگر پیشرفت چشم‌گیر موشک‌های بالستیک ایران است

پایگاه تحلیلی «آی اچ اس جینز»، از موسسات برجسته در زمینه بررسی پیشرفت‌های نظامی در جهان، رونمایی از موشک «فاتح 313» را نشانگر پیشرفت قابل توجه برنامه موشکی ایران دانسته است.

این پایگاه انگلیسی نوشته است: «اگر موشک بالستیک فاتح 313، آنطور که ادعا شده، 500 کیلومتر برد داشته باشد، بدان معنی است که برنامه موشک‌های بالستیک ایران پیشرفت چشم‌گیری کرده است.»

خانواده موشک‌های فاتح جزو دقیق‌ترین موشک‌های ایرانی هستند که مدل 110 آن در چند نسل مختلف در سال‌های قبل ساخته و تحویل نیروهای مسلح شده است.

به نوشته آی‌اچ‌اس جینز، نسل اول موشک‌های فاتح با برد 200 کیلومتر طراحی شد و در مراحل بعدی به 250 و 300 کیلومتر افزایش یافت.

در طراحی موشک نقطه‌زن فاتح 313 که نوع جدیدی از موشک جدید فاتح به شمار می‌رود علاوه بر سبک‌سازی بدنه، نسل پیشرفته‌ای از پیشرانه‌های سوخت جامد، مرکب و سنسور که با دانش بومی طراحی شده نیز به کار گرفته شده است.

با توجه به آزمایش‌های موفق موشک نقطه‌زن فاتح 313 تولید انبوه این محصول در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است.

با تولید این موشک، ایران به جمع انگشت‌شمار کشورهای صاحب موشک با سوخت جامد، مرکب و نقطه‌زن با برد 500 کیلومتر پیوست

 

چهارشنبه 4 شهریور 1394  2:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها