0

موضع ایران نسبت به تشکیل دولت جدید در عراق

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موضع ایران نسبت به تشکیل دولت جدید در عراق

 

شنبه 4 دي 1389 ۱۳ : ۲۷ ساعت
منبع : اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه،
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که تشکیل دولت جدید و گرفتن رای اعتماد از سوی مجلس عراق منجر به ثبات، امنیت و رفاه بیشتر مردم این کشور شود.

به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگاری در زمینه موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت جدید عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران تشکیل دولت جدید و گرفتن رای اعتماد از سوی مجلس ملی عراق را یک گام مهم، مثبت و رو به جلو در تحولات عراق می‌داند و امیدوار است این تصمیم منجر به ثبات، امنیت و رفاه بیشتر مردم عراق شود.

وی تلاش‌های به عمل آمده برای حضور مجموعه‌های سیاسی عراق در روند تشکیل دولت مشارکت ملی را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با ترکیب دولت جدید عراق روزهای خوب و توسعه روز افزون عراق در همه زمینه‌ها را شاهد باشیم.

مهمان‌پرست افزود: جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه خدمات به مردم و دولت عراق اعلام می‌کند و خود را در کنار مردم و دولت این کشور می‌د‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که تشکیل دولت مشارکت ملی عراق منجر به استقلال کامل این کشور و خروج کامل اشغالگران شود و عراق بتواند نقش مهم، مثبت و سازنده خود را در منطقه و عرصه بین‌المللی ایفاء کند.

 
 
شنبه 4 دی 1389  3:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها