0

اطلاعاتی جالب در مورد دوربین آیفون آینده

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

اطلاعاتی جالب در مورد دوربین آیفون آینده

آیفون بعدی که به احتمال بسیار با نام آیفون 6 اس روانه بازار خواهد شد، از هم اکنون اخبار و شایعات زیادی را به خود اختصاص داده است. گفته می شود این آیفون در 20 شهریور به پیش فروش خواهد رسید و اخیرا نیز اطلاعاتی جالب در مورد دوربین این هوشمند محبوب به دست آمده است.

به گزارش «تابناک»، آن گونه که پیداست، دوربین آیفون بعدی سنسور بزرگتری خواهد داشت که نور بیشتری را به خود جذب می کند و همچنین لنز این دوربین به گونه ای طراحی شده که با این سنسور به خوبی هماهنگ شده و کار کند. همه اینها به این معناست که می توان انتظار داشت آیفون بعدی دوربین به مراتب بهتر و فوق العاده ای نسبت به آیفون فعلی داشته باشد و بتواند همپای رقبای اصلی خود نظیر گلکسی اس 6 سامسونگ حرکت کند.

این اطلاعاتی است که یکی از دست اندرکاران زنجیره تأمین قطعات آیفون به نشریه «بیزینس اینسایدر» داده است. وی بیان کرده که اپل لنزی با شش عنصر برای آیفون 6 اس که روی سنسوری 12 مگاپیکسلی سوار میشود، سفارش داده است. این منبع گفته که این اجزا در حال تولید انبوه هستند و تولید آنها طبق برنامه زمان بندی پیش می رود.

این منبع همچنین اذعان کرده است، اپل لنزی با شش عنصر را برای آیفون آینده ـ که قرار است بعد از آیفون 6 اس (احتمالا آیفون 7) روانه بازار شود ـ از هم اکنون سفارش داده است. پیش از این نیز شایعات اشاره کرده بودند که آیفون 6 اس با دوربین 12 مگاپیکسل روانه بازار خواهد شد اما اطلاعات جزئی بیشتری در مورد آن داده نشده بود.

 

اطلاعاتی جالب در مورد دوربین آیفون آینده

اهمیت عناصر در دوربین

المنت یا عنصر در واقع به لایه ای پلاستیک گفته می شود که بخشی از کل لنز را درست می کند. هر یک از این لایه ها خود به عنوان یک لنز جداگانه عمل می کنند، اما وقتی چند مورد از آنها با هم در یک لنز به کار گرفته می شوند، این امکان را به دوربین می دهند که جزئیات دقیق تر و اطلاعات پیچیده بیشتری را از سوژه به دست آورد.

در نتیجه یک لنز پنج عنصری به این معناست که یک دوربین با پنج لنز در اختیار شماست و در آیفون همچنین یک شیشه یاقوتی این لنزها را از خراش و آسیب محافظت می کند.

از آنجایی که لنز دوربین گوی های هوشمند بسیار کوچک است، این لایه ها با دقت از پلاستیک با کیفیت بالا به جای شیشه طراحی می شوند. دلیل اصلی این موضوع این است که این لنزهای کوچک پلاستیکی کم هزینه تر هستند و جا دادن آنها در یک دوربین کوچک به نسبت شیشه راحت تر است. در واقع گفته می شود، ساخت هر یک از این لنز ها یک دلار هزینه دارد.

اطلاعاتی جالب در مورد دوربین آیفون آینده


هرچند دوربین فعلی آیفون فعلی از 5 عنصر برخوردار است، این عناصر در آیفون 6 اس بنا به گفته منبع آگاه، از کیفیت و مشخصات ویژه ای برخوردارند و با سنسور 12 مگاپیکسل به خوبی هماهنگ خواهند بود.

البته دوربین آیفون آینده همچنان کار زیادی برای رقابت با رقبای اصلی خود دارد، زیرا هم اکنون گلکسی اس 6 سامسونگ از یک دوربین با 6 عنصر برخوردار است و همچنین OnePlus 2 دوربین با شش عنصر بر روی سنسور 13 مگاپیکسل قرار داده است؛ اما میتوان گفت که این تغییرات در دوربین آیفون 6 اس نسبت به نمونه قبل یک جهش بزرگ محسوب می شود.

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

یک شنبه 1 شهریور 1394  8:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها