0

انتقال اس 300 به ایران ممنوع نیست

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

انتقال اس 300 به ایران ممنوع نیست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

انتقال اس 300 به ایران ممنوع نیست

81-52.jpg سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: انتقال سامانه اس-۳۰۰ به ایران بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ممنوع نیست، اما با ارسال این سامانه موشکی به تهران نگران است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از به خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا بار دیگر از تحویل سامانه دفاع موشکی اس-300 روسیه به ایران ابراز نگرانی کرد.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال اذعان کرد: «انتقال این سامانه دفاعی به ایران بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل ممنوع نیست.»

جان کربی با تکرار ادعاها و اتهامات کاخ سفید درباره آنچه حمایت ایران از تروریسم خواند افزود: با این وجود، آمریکا با ارسال سامانه موشکی زمین به هوا به تهران مخالف است.

مقامات ایرانی دیروز اعلام کردند: روسیه احتمالا توافق تحویل سامانه دفاع موشکی اس-300 را در چند روز آینده نهایی خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ماه آوریل گذشته و مدت کوتاهی بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 ممنوعیت فروش سامانه موشکی اس-300 به ایران را لغو کرد.

 

منبع: ایسنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

چهارشنبه 28 مرداد 1394  2:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها