0

آیا PS Now رقیب قابلیت پشتیبانی بازی های نسل قبل Xbox One می باشد؟ مسلما خیر!

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

آیا PS Now رقیب قابلیت پشتیبانی بازی های نسل قبل Xbox One می باشد؟ مسلما خیر!

هنوز صحبت های زیادی بر سر اینکه چه کسی برنده E3 2015 شد می شود و خیلی ها مایکروسافت را برنده می دانند. اما اگر بخواهیم به صورت کلی به مراسم نگاه کنیم، بزرگترین رویداد مراسم امسال، رونمایی از قابلیت پشتیبانی بازی های نسل قبل کنسول Xbox One بود. خیلی ها در پاسخ گفتند که خوب، PS4 هم دارای PS Now می باشد. اما آیا قابل مقایسه هستند؟ مسلما خیر! با ما در ادامه خبر همراه شوید.

در حال حاضر بازی هایی که از قابلیت پشتیبانی بازی های نسل قبل Xbox One پشتیبانی می کنند کم می باشند. اما لیست این بازی ها، روز به روز در حال افزایش است.
اما در حال حاضر در بررسی هایی که انجام شده است، می توان گفت این قابلیتی که مایکروسافت آورده است، قابلیت PS Now شرکت سونی را که cloud-based می باشد، از رده خارج کرده است!

تفاوت هایی بین این دو وجود دارد که به اختصار در ادامه آمده است:

قابلیت Xbox One کاملا بر عهده سخت افزار این کنسول نبوده و حدود ۴۵۰MB از سخت افزار Xbox 360 شبیه سازی شده است و شما نیازی به پرداخت حق اشتراک نداشته و فقط نیاز به بازی Xbox 360 برای اجرا دارید.
اما PS Now، شما باید اشتراک ماهیانه پرداخت کنید و حتما به اینترنت وصل شوید و سرعت بالای اینترنت داشته باشید تا بازی برای شما اجرا شود! این به معنی اجرا شدن بازی برروی سیستم های سونی و نه سیستم شماست!
که به دلیل نیاز داشتن به سرعت بالای اینترنت، خیلی از کاربران به خصوص ایران، نمی توانند از این قابلیت PS4 استفاده کنند!

اما در مقابل، کاربران Xbox One بدون پرداخت پولی بازی های Xbox 360 را بازی کرده و نیازی به اینترنت پر سرعت نیز، ندارند!

انتخاب بین این دو سیستم کاملا شخصی است. اما برای من و خیلی های دیگر، پرداخت اشتراک ماهیانه و نیاز به اینترنت پر سرعت اعصاب خورد کن بوده و قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل Xbox One را ترجیح می دهیم!
همچنین، طبق بررسی های به عمل آمده و مقالات منتشر شده جهانی، در حال حاضر قابلیت PS Now کنسول PS4 در برابر قابلیت پشتیبانی بازی های نسل قبل Xbox One، مردود و بی مصرف است!

شاید سونی برای مقابله با مایکروسافت، تدابیر جدیدی بی‎اندیشد! با ما همراه باشید.

سه شنبه 27 مرداد 1394  8:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها