0

«مزارشریف» همزمان با ایران در کشورهای منطقه نیز اکران می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

«مزارشریف» همزمان با ایران در کشورهای منطقه نیز اکران می‌شود

«مزارشریف» همزمان با ایران در کشورهای منطقه نیز اکران می‌شود
 

رئیس سازمان سینمایی سوره گفت: در تلاش هستیم «مزار شریف» همزمان با ایران در چند کشور دیگر نیز اکران شود. خانواده این شهدا در انتظار روزی برای نامگذاری این عزیزان نیستند و این ما هستیم که محتاج حضور دائمی یاد و خاطره آن‌ها هستیم.

خبرگزاری فارس: «مزارشریف» همزمان با ایران در کشورهای منطقه نیز اکران می‌شود
 

به گزارش 

خبرگزاری فارس، محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی سوره شنبه 24 مرداد در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با اشاره به اهمیت ساخت فیلم «مزار شریف» گفت:هدف اصلی فیلم «مزار شریف»، خونخواهی و رساندن فریاد مظلومیت شهدای مزار شریف است؛چراکه در همان برهه زمانی این احقاق حق شکل نگرفت و من قلبا عرض می‌کنم این فیلم به واسطه شرایطی که در منطقه وجود دارد و اسلام وهابی در حال صدمه زدن به اسلام ناب محمدی است،اتفاق بسیار مثبتی قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه تقاضا دارم تلاش کنید این فیلم بیشتر دیده شود، اظهار داشت: ما در تلاش هستیم این فیلم هم‌زمان با ایران در چند کشور دیگر نیز اکران شود. خوشبختانه شنیده‌ایم رئیس جمهور درمورد این شهدا قول‌هایی داده‌اند. خانواده این شهدا در انتظار روزی برای نام‌گذاری این عزیزان نیستند و این ما هستیم که محتاج حضور دائمی یاد و خاطره آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به اهمیت خبرنگاران ادامه داد:باور داریم که جنگ امروز، جنگ رسانه‌هاست و افسران و فعالان حوزه جنگ رسانه  خبرنگاران هستند اگر بخواهیم بابت دقیقه دقیقه زحمات شما و رونقی که به بازار فرهنگ و هنر می‌دهید تشکر کنیم،این کار میسر نیست؛ چراکه این حجم زیاد، قابل جبران نیست. بنابراین آمده ایم ادب را به جا بیاوریم و با ابراز ارادت، از تلاش شما تشکر کنیم.

در ادامه این مراسم، سمیه حیدریان فرزند شهید کریم حیدریان متنی را به شرح زیر قرائت کرد :

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون....

سلام و صلوات به روح پاک امام راحل و شهدای اسلام و علی الخصوص شهدای غریب و مظلوم مزار شریف..سلام به اهالی فرهنگ و رسانه و خبر نگاران شریف که در این جمع شرف حضور دارند.مفتخریم که اکران خصوصی فیلم مزار شریف با قدوم شما فرهیختگان عرصه فرهنگ و رسانه مزین گشته است.اکران این فیلم فرصتی است تا از خبرنگاران محترم و همچنین کارگردان ٬ تهیه‌کننده و همه عوامل اجرایی فیلم «مزار شریف» تجلیل و تکریم به عمل آید.

فیلم مزار شریف گفتار ناگفته هایی از مظلومیت 17ساله پدران ما و راوی انسانیت و مظلومیت در مقابل افراطی گری و خشونت است .این فیلم تصویری واقعی از فجایعی است که حاصل تفکر خشک و

 جمود و متحجر طالبان است.تحجری که هر روز به یک نام ظهور و بروز می نماید ؛ روزی به نام طالبان وروزی به نام داعش .

اما این خون پدران و جگر گوشه های ما بود که در برابر این تفکر جمود و باطل ایستاد و نماد ایستادگی مظلومیت وانسانیت ٬ در مقابل شقاوت ٬ خشونت و افراطی گری شد .جناب آقای برزیده و همکارانشان بعد از 17 سال مهجوریت وغربت شهدای مزار شریف ٬ بار دیگر نام این شهدای فراموش شده را از قتلگاهشان ٬ یعنی کنج نمور و تاریک زیر زمین سر کنسولگری ایران در مزار شریف

به متن جامعه کشاندند .کاری کارستان که در این 17سال کسی جرات پرداختن به آن را نداشت .

بنده به همه آنهایی که انگ سفارشی بودن به این فیلم می زنند ؛ عرض می نمایم ٬ که واقعا حرف شما درست است .این فیلم ٬ یک فیلم کاملا سفارشی است .این فیلم دقیقا سفارش دل ما بود به خدا و سفارش ما به خدا این بود که شهدای مظلوم واقعه مزار شریف از پرده غربت و مظلومیت خارج شوند ......حضور خبر نگاران شریف و متعهد این مرزو بوم را که دغدغه ای جز حق طلبی و حق جویی ندارند در این جمع مغتنم شمرده و درخواست دوستانه‌ای از محضر شما خوبان دارم .ما با کمک شما عزیزان است که می توانیم یاد و نام شهدای مزار شریف را زنده نگه داریم.چرا که قلم حقیقت گو و صدای قدرتمند شماست که باز تاب حقوق مظلومان است...لذا از شما عزیزان درخواست می‌نمایم با عنایت به رسالت خطیر وسنگینتان ندای مظلومیت و غربت شهدای دیپلمات فاجعه مزار شریف را همگام با اکران فیلم مزار شریف به گوش جامعه ونسل جوان ما برسانید...

باتشکر

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 همچنین در این مراسم از خانواده شهدای دیپلمات (شهید ریگی، شهید مجید نوری نیارکی، شهید نورالله نوروزی، شهید حیدرعلی باقری، شهید محمدعلی غیاثی، شهید محمدناصر ناصری، شهید رشید پایاب فلاح، شهید خبرنگار محمود صارمی و شهید کریم حیدریان) که در مزارشریف به شهادت رسیدند، تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

یک شنبه 25 مرداد 1394  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها