0

با این برنامه از آلوده بودن گوشی یا تبلت خود به ویروس Stagefright مطلع شوید!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

با این برنامه از آلوده بودن گوشی یا تبلت خود به ویروس Stagefright مطلع شوید!

bugsmartphoneه

احتمالا شما خبرهای منتشر شده پیرامون کشف‌شدن یک آسیب پذیری جدید در پلت‌فرم اندروید گوگل به‌نام Stagefright را شنیده‌اید. کمپانی گوگل به‌تازگی برای رفع این آسیب‌پذیری، یک پچ منتشر کرده است و سازندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی به‌تدریج آن را برای کاربران خود خواهند فرستاد. اگر نمی‌دانید که دستگاه اندرویدی‌تان به این آسیب‌پذیری مبتلا شده است یا خیر، کافی‌ست به کمک برنامه Stagefright Detector آن را بررسی نمایید.

این برنامه از سوی شرکت امنیتی Zimperium که این نقص را در اندروید کشف کرده است، منتشر شده تا کاربران بتوانند دستگاه هوشمند خود برای داشتن این آسیب‌پذیری، بررسی نمایند. متاسفانه این برنامه، تنها می‌تواند شما را از آلوده بودن یا نبودن گوشی و یا تبلت هوشمندتان به Stagefright مطلع سازد و درباره این‌که چگونه با آن مقابله نمایید، چیزی نمی‌گوید. با این وجود، شرکت سازنده دستورالعمل‌های لازم را برای محافظت در برابر این آسیب‌پذیری در سایت رسمی خود منتشر کرده است.

آسیب‌پذیری Stagefright، به‌ مهاجم اجازه می‌دهد تا با ارسال یک MMS به‌همراه یک ویدیو کلیپ که در آن کدهای مخرب تعبیه شده است، به گوشی هوشمند و یا تبلت اندرویدی شما وارد شده و اطلاعات خصوصی شما را به‌سرقت ببرد؛ حتی سارقان می‌توانند میکروفون و دوربین دستگاه اندرویدی شما را از راه‌دور به کمک این آسیب‌پذیری، کنترل نمایند.

دانلود

شنبه 24 مرداد 1394  7:39 AM
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها