0

واكنش مردم به حضور موسوي، كروبي و خاتمي و بطري‌هاي آب آشاميدني

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

واكنش مردم به حضور موسوي، كروبي و خاتمي و بطري‌هاي آب آشاميدني

حاشيه‌هاي فارس از راهپيمايي روز قدس؛
واكنش مردم به حضور موسوي، كروبي و خاتمي و بطري‌هاي آب آشاميدني

خبرگزاري فارس: مردم در راهپيمايي روز قدس در تهران با شعار "مرگ بر منافق " از خاتمي، موسوي و كروبي استقبال كرده و آنان را از صفوف به هم فشرده خود بيرون كردند.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، راهپيمايي روز قدس با حضور گسترده مردم نوع‌دوست كشورمان برگزار شد.

* ميرحسين موسوي يكي از كانديداهاي ناكام دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در حالي كه قصد حركت در خيابان انقلاب به سمت چهارراه وليعصر را داشت؛ با ممانت مردم و جمع كثيري از راهپيمايان روز قدس در تهران روبرو شد.
راهپيمايان هنگام ديدن خودروي حامل موسوي با سر دادن «شعارهاي مرگ بر منافق» و «مرگ بر ضد ولايت فقيه» و شعار مرگ بر ... اعتراض خود را نسبت به عملكرد وي در حوادث اخير پس از انتخابات نشان داده و مانع از حضور وي در صفوف بهم فشرده خود شدند.

* محمد خاتمي نيز كه قصد داشت در حوالي دانشگاه تهران با پائين‌آمدن از خودروي خود به جمع راهپيمايان بپيوندند، پس از پايين آمدن از خودرو با خشم مردم شركت‌كننده در اين راهپيمايي روبه شد كه شعارهاي "مرگ بر ضد ولايت فقيه "، "مرگ بر منافق "، "منافق برو بيرون " و مرگ بر ... را روانه وي مي‌كردند.

* حاميان سيد محمد خاتمي، موسوي و كروبي با صدور بيانيه‌ها و سخنراني و همچنين رسانه‌هاي غربي از طريق حجم وسيع تبليغاتي در چند روز اخير قصد داشتند فلسفه وجودي روز قدس كه مبارزه با استكبار جهاني و آمريكا و اسرائيل و انگليس است را تغيير داده و از اين يوم‌الله در جهت ادامه اغتشاشات پس از انتخابات بهره‌گيري كنند كه اين اقدام آنها با پاسخ صريح و سريع مردم مواجه شد. اين بار نيز مردم چنان گذشته استكبار جهاني و اذناب آنها را بيش از پيش نااميد كردند. سرمايه گذاري دشمن بار ديگر ناكامي خود را به نمايش گذاشت و مردم حماسه اي ديگر در دفاع از نظام و انقلاب خلق كردند.

* كروبي نيز كه سعي داشت از حوالي ساختمان متعلق به روزنامه اعتماد ملي واقع در خيابان كريم‌خان زند به راهپيمايان بپيوندد با شعارهايي از جنس همان شعارهاي مردم در واكنش به خاتمي و موسوي (مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولايت فقيه و مرگ بر ...) مواجه و در اثر اعتراض مردم مجبور به ترك صحنه شد.

* اعتراض‌هاي صريح و سريع مردم به خاتمي، كروبي و موسوي كه در پاسخ به اظهارات اخير اين افراد مبني بر استفاده ابزاري از روز قدس به منظور پيگيري مطالبات سياسي جريان متبوعشان صورت مي‌گرفت، موجب شد كه جملگي صحنه را ترك كرده و عطاي حضور را به لقاي حفظ تتمه آبرو ببخشند.

* جمعي از طرفداران موسوي صورت خود را با پارچه‌هاي سبز پوشانده و با كف و سوت و هو كردن در حال پيمودن مسير خيابان انقلاب و در پاره‌اي از اوقات درگيري با راهپيمايان و نيروي انتظامي بودند كه سرانجام سيل خروشان شركت‌كنندگان در اين راهپيمايي با حلقه زدن دور اين افراد و سر دادن شعارهاي "مرگ بر منافق "، "مرگ بر جيره‌خوار " و ... آنها را مشايعت كرده و در نهايت در چهارراه كالج، خيابان قدس، خيابان فلسطين و ساير خيابان‌هاي منتهي به خيابان انقلاب و خيابان آزادي آنان را به بيرون از مسيرهاي راهپيمايي هدايت كردند.
اين افراد كه در طول اين مسير با شعارهاي تحريك‌آميز و با استفاده از چوب پرچم قصد درگيري با مردم و اخلال در روند راهپيمايي داشتند، با تيزبيني مردم و بدون درگيري به بيرون از مسير راهپيمايي هدايت و در نهايت متفرق شدند.

* تعدادي از آقايان سبزپوش طرفدار موسوي كه با كف و سوت قصد اخلال در راهپيمايي عظيم مردم را داشتند، در دست‌هاي خود بطري‌هاي آ‌ب آشاميدني نيز حمل و در مواردي آشكار روزه خواري مي كردند. احياناً اينان فراموش كرده‌ بودند كه حداقل براي ظاهرسازي، روزه خواري خود را پنهان كنند.


* در راهپيمايي باشكوه امروز از كودك دو ماهه كه در آغوش مادر خود جاي گرفته بود تا پيرمرد 90 ساله حضور داشتند.

* محمود احمدي‌نژاد ساعت 11:20 در جمع راهپيمايان حضور يافت و مردم با شعارهاي "خامنه‌اي زنده باد، احمدي پاينده باد "، "احمدي احمدي، حمايتت مي‌كنيم " و ... از وي استقبال كردند.

* شركت‌كنندگان در اين راهپيمايي با شكوه پرچم‌هاي ايران، فلسطين و حزب‌الله لبنان و عكس‌هاي امام خميني(ره)، مقام معظم رهبري و همچنين عكس‌هايي از جنايات رژيم‌ صهيونيستي در فلسطين اشغالي را در دست داشته و شعارهاي "مرگ بر اسرائيل "، "مرگ بر آمريكا "، "مرگ بر انگليس "، "فلسطين حمايتت مي‌كنيم،‌ آمريكا آمريكا در به درت مي‌كنيم " و ... سر مي‌دادند.

* ماكت بزرگ مسجدالاقصي كه به نشانه غصب آن توسط رژيم صهيونيستي به وسيله سيم‌ خاردار احاطه شده و بر روي دست راهپيمايان حمل مي‌شد از جمله مواردي بود كه مورد توجه ناظران قرار مي‌گرفت.

* بيش از 104 خبرنگار و عكاس خارجي در راهپيمايي روز قدس امسال حضور يافته بودند تا از نزديك شاهد حضور مردم حماسه‌آفرين ايران اسلامي در صحنه دفاع از آرمانهاي انقلاب باشند. اين خبرنگاران كه از صبح امروز در خيابان‌هاي تهران و چند شهر بزرگ ديگر حضور يافته‌اند، از كشورهاي آلمان، اتريش، اسپانيا، استراليا، امارات عربي متحده، امريكا، انگلستان، تركيه، چين، روسيه، ژاپن، سوئيس، عراق، عربستان، فرانسه، قطر، كويت، لبنان و مصر هستند.
در اين مراسم نمايندگان بيش از 21 تلويزيون، 9 روزنامه، 9خبرگزاري، 3راديو و 9 مؤسسه عكس در پوشش خبري راهپيمايي باشكوه روز جهاني قدس حضور مستقيم دارند.
تلويزيون NHK ژاپن، تلويزيون SF سوئيس، تلويزيون الفرات عراق و MBC عربستان، تلويزيون الجزيره قطر، تلويزيون ARD آلمان، تلويزيون دوبي، تلويزيون NBC امريكا، تلويزيون TRT تركيه، تلويزيون LBC لبنان، تلويزيون المنار لبنان و تلويزيون الجزيره انگليسي از جمله رسانه هايي هستند كه راهپيمايي روز قدس امسال را پوشش خبري مي‌دهند.
علاوه بر اين شبكه‌ها خبرگزاري‌هاي كيودو ژاپن، فرانسه، رويترز، EFE اسپانيا، آسوشيتدپرس امريكا، آناتولي تركيه، آلمان، شين‌هوا چين و ANA مصر و همچنين مؤسسات تلويزيوني رويترز، AP براي پوشش راهپميايي روز قدس حضور دارند.

* جمع كثيري از راهپيمايان روز قدس در شهر تهران با در دست داشتن پلاكاردهايي حاوي شعار هاي «مرگ بر اسراييل» و «مرگ بر آمريكا» خواستار تحريم كالاهاي صهيونيستي از سوي تمامي مسلمانان جهان شدند.
اين راهپيمايان كه در خيابان‌هاي اطراف دانشگاه تهران جمع شده‌ بودند، ضمن حمل علائم برخي شركت‌هاي صهيونيستي از جمله كوكاكولا، پپسي، فانتا، تيمبرلند، تامي هيلفايگر، نستله و... با خود، از دولت جمهوري اسلامي ايران خواستند تا قاطعانه با از ورود اين كالا به كشور برخورد داشته باشد. قسمتي از ماليات‌ شركت‌هاي تجاري بزرگ دنيا به طور ثابت در اختيار رژيم اشغالگر قدس قرار مي‌گيرد و در اين ميان شركت «نستله» در سال‌هاي اخير توانست جايزه بزرگترين حامي اين رژيم را از دست بنيامين نتانياهو نخست وزير فعلي رژيم صهيونيستي دريافت كند.

* تعداد زيادي از صندوق‌هاي كميته امداد امام خميني(ره) بر سر راه راهپيمايان روز قدس تعبيه شده و مردم كشورمان نيز همزمان با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل و مرگ بر انگليس، كمك‌هاي نقدي خود را نيز به اين صندوق‌ها واريز مي‌كنند تا اي اين طريق نيز به ياري مردم فلسطين بپردازند.

* يكي از دانشجويان كارشناسي ارشد رشته نگارگري دانشگاه تهران با حضور در جمع راهپمايان روز قدس تابلوهايي را در سبك‌هاي "رئال " و "اكسپرسيون " با موضوع "پايان اسرائيل " نقاشي مي‌‌كرد. اين اقدام وي مورد توجه بسياري از راهپيمايان امروز قرار گرفت.

* حاجي‌بخشي نيز كه در همه راهپيمايي‌ها عليه استكبار حضوري فعال داشته و به چهره ثابت اين تجمعات تبديل شده است، با وجود كسالت فراوان كه منجر به بستري‌شدن وي در بيمارستان شده بود، امروز به كمك همراهاني كه وي را براي ايستادن و راهپيمايي ياري مي‌كردند، در جمع پرشكوه مردم عدالت‌خواه حاضر شد. حاجي بخشي به دليل بيماري از چندي پيش در بيمارستان بستري بود.

* راهپيمايان روز قدس هنگام نزديك شدن به خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي، با فريادهاي بلند "مرگ بر اسرائيل " و "مرگ بر آمريكا " موضع راهپيمايان را به آنان گوشزد مي‌كردند.

* سايت بي‌بي‌سي فارسي و ساير رسانه‌هاي بيگانه از صبح امروز به دنبال درو كردن كاشته‌هاي خود در جهت سوءاستفاده از روز قدس و اخلال در روند برگزاري اين راهپيمايي با استفاده از طرفداران موسوي بودند كه به واسطه حضور گسترده مردم و فريادهاي "مرگ بر آمريكا "، "مرگ بر انگليس "، "مرگ بر اسرائيل "، "مرگ بر منافق "،‌ "مرگ بر مزدور آمريكايي " به بن‌بست خوردند. البته فعاليت همسوي برخي رسانه‌هاي وابسته به جريان دوم خرداد داخل كشور در جهت سياست‌هاي اين رسانه‌هاي بيگانه به حدي بود كه بي‌بي‌سي فارسي علاوه بر نقل برخي اخبار به نقل از اين رسانه‌، لينك ثابت سايت مذكور را نيز در صفحه خود قرار داده بود.


* در اين راهپيمايي علاوه بر حضور كم‌نظير مردم، جمع زيادي از شخصيت‌هاي كشوري و لشكري از جمله احمدي‌نژاد، آيت‌الله آملي لاريجاني رؤساي قواي مجريه و قضاييه ، آيت‌الله شاهرودي رئيس سابق قوه قضائيه، سرلشكر جعفري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين حسين طائب، آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، محسن رضايي،‌ منوچهر متكي وزير امور خارجه، حجت الاسلام والمسلمين صديقي امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمين ناطق نوري، محمدرضا باهنر نماينده مجلس، محمدنبي حبيبي دبيركل حزب مؤتلفه، حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، آيت‌الله موحدي كرماني رئيس سابق نهاد نمايندگي ولي فقيه در سپاه و نماينده فعلي مجلس خبرگان رهبري، صادق واعظ‌زاده معاون سابق علمي رئيس‌جمهور، صادق محصولي وزير سابق كشور، محمد جهرمي وزير سابق كار، فتاح وزير سابق نيرو، سعيدلو معاون رئيس‌جمهور و رئيس‌ سازمان تربيت بدني، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري رئيس ديوان عدالت اداري، داودي معاون اول سابق و مشاور ارشد فعلي رئيس‌جمهور، حسن غفوري‌فرد عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، سردار رويانيان رئيس سابق راهنمايي و رانندگي، امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا، سردار محمدباقر ذوالقدر معاون بسيج ده‌ها ميليوني ستاد كل نيروهاي مسلح و جمع ديگري از شخصيت‌هاي كشوري و لشكري حضور داشتند.
انتهاي پيام/ي

شنبه 28 شهریور 1388  1:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها