0

هنر رضوی در دامنه‌ای به وسعت همه عاشقان فراگیر است

 
hamed21177
hamed21177
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1393 
تعداد پست ها : 1302
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

هنر رضوی در دامنه‌ای به وسعت همه عاشقان فراگیر است

امام جمعه بجنورد در پیامی به دهمین جشنواره تئاتر رضوی، هنر را آئینه تمام نمای انسانی، نماد تعالی و کمال بشریت دانست که تاثیر گذاری و ارزشمندی آن بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، حجت الاسلام و المسلمین  یعقوبی در آستانه آغاز به کار این رخداد بزرگ نمایشی کشور، پیامی صادر کرد که به شرح زیر است:
 
هنر همواره برای بیان مفاهیم روحانی، اندیشه های والای انسانی، معنویت و ارزشهای متعالی زیبایی شناسانه، در روح کمال جوی انسان این خلیفه الله به ودیعه گذاشته است.
 
 هنر آئینه تمام نمای انسانی است، نماد تعالی و کمال بشریت که تاثیر گذاری و ارزشمندی آن در طول تاریخ به کسی پوشیده نیست.
 
و آنگاه که این هنر به تأسی از انبیاء و اولیاء الهی به ویژه مقامات رضوی، فضایل، کرامات و شأن و منزلت وجود مقدس آن هشتمین اختر تابناک، دست به خلق و آفرینش هنرمندانه و متعهدانه میزند، جان مشتاقان حضرتش را سیراب نموده و اکسیر عشقی است برای رهروان و مریدان حضرتش در ادامه راه، راهی روشن که به گنبد و گلدسته های طلایی سر سرائیده به اوج لاجوردی فلک ختم می شود.
 
هنر رضوی فراگیر است، در دامنه ای به وسعت همه عاشقان و دلدادگان از هر دین و آئین.
 
و این رسالت بزرگی است در ادای دین به این همه نعمت و لطف الهی و ودیعتی است از سوی حضرت حق، موهبت زندگی و هم نفسی در هوای آغشته به عطر رضوی.
 
امید است، هنر تئاتر این هنر متعالی و انسان ساز، بار دیگر در خدمت ارزشهای معنوی وفرهنگ پر بار رضوی قرار گیرد و به مدد الطاف الهی ، عطر روح افزای رضوی همراه با تلاش موثر و سازنده شما اصحاب اندیشه و هنر و دست اندرکاران این رویداد ارزشمند دینی همسو با آرمان های معمار کبیر انقلاب، نقشی بایسته و شایسته در جامعه ولایت مدار خراسان شمالی ایفا نماید. واین جشنواره زین پس مرکز ثقل جریانهای فاخرهنری دینی در این استان گردد. 
 
 
انتهای پیام/
پنج شنبه 22 مرداد 1394  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها