0

بروجردي : تحريم‌هاي جديد عليه ايران بچگانه است

 
Hosyin
Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

بروجردي : تحريم‌هاي جديد عليه ايران بچگانه است

بروجردي :
تحريم‌هاي جديد عليه ايران بچگانه است
جام جم آنلاين: رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اعمال تحريم‌هاي جديد وزارت خزانه داري آمريکا عليه ايران، گفت: اين تحريم ها روش بچگانه غرب عليه ايران است و آنان فکر مي کنند با اين اقدامات مواضع جمهوري اسلامي در مذاکرات استانبول را تضعيف مي کنند.
به گزارش خبرگزاري مهر، علاءالدين بروجردي، رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به تحريم‌هاي جديد وزارت خزانه‌داري آمريکا عليه ايران در آستانه مذاکرات استانبول، گفت: جمهوري اسلامي گفت وگو را به عنوان يک راه منطقي قبول دارد، ولي آمريکايي‌ها که در عرصه مذاکرات به اهداف خود نمي‌رسند، سعي مي کنند از روش‌هاي بچگانه  تحريم براي فشار به تهران استفاده کنند.
 
نماينده بروجرد با بي‌منطقي توصيف کردن اقدامات مقامات کاخ سفيد، افزود: اگر مقامات آمريکايي در عرصه بين‌المللي منطق و توانايي داشتند در مذاکرات 1+5 با ايران در ژنو مي‌توانستند از نظرات خود دفاع کنند.
 
وي با ناموفق ارزيابي کردن آمريکايي‌ها در مذاکرات ژنو3، گفت: آمريکايي‌ها پس از آن که در مذاکرات ژنو موفق نشدند؛ اقدام به اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران کردند که اين استمرار راه باطلي است که در سه دهه گذشته آن را آزموده و شکست خورده‌اند و در مقابل جمهوري اسلامي منافع متعددي را از کنار اين تحريم‌ها به دست آورده است.
 
رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين با اشاره به مذاکرات ماه ژانويه(دي/بهمن) ايران با گروه 1+5 در شهر استانبول ترکيه، اظهارداشت: چارچوب مذاکرات در اين نشست خيلي مشخص است و مبناي مذاکرات بسته پيشنهادي ايران  خواهد بود.
 
وي با بيان اينکه تهران در مذاکرات ژنو 3 مبنا بودن بسته پيشنهادي ايران را مطرح کرده و گروه 1+5 با علم به اين ديدگاه جمهوري اسلامي با برگزاري مذاکرات استانبول موافقت کرده است، افزود: اين موضوع نشان دهنده اين مسئله است که اعضاي گروه 1+5 مذاکره در زمينه بسته پيشنهادي ايران را قبول دارند.
 
بروجردي با اشاره به اعمال تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه ايران گفت: آنها فکر مي کنند که اعمال تحريم‌ها مي تواند مواضع جمهوري اسلامي را در مذاکرات استانبول تضعيف کند، در صورتي که اين تحليل کاملا اشتباه است.
 
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين در پيش بيني خود از نتايج مذاکرات آينده ايران با گروه 1+5 در استانبول ترکيه، يادآورشد: تصور من اين است که در دراز مدت هم آمريکا و هم مجموعه کشورهاي غربي، واقعيت‌هاي ايران را که تسلط بر دانش هسته‌اي است را پذيرفته و اين واقعيت را قبول کنند که عملا جمهوري اسلامي عضو باشگاه هسته‌اي جهان شده است.
 
مذاکرات ايران و پنج عضو دايم شوراي امنيت(آمريکا، انگليس، فرانسه، روسيه وچين) به علاوه آلمان موسوم به گروه 1+5 طي سه دور متوالي در روزهاي 15 و 16 آذرماه در شهر ژنو سوئيس برگزار شد. در اين دور از نشست، دو طرف توافق کردند که دور بعدي مذاکرات در ماه ژانويه(دي/ بهمن) در شهر استانبول ترکيه برگزار شود.
 
اين در حالي است که با وجود توافق ايران با ادامه مذاکرات، وزارت خزانه داري آمريکا روز سه‌شنبه در اقدامي يکجانبه پنج مؤسسه و شرکت ايراني را به اتهام مشارکت در برنامه هسته‌اي کشورمان تحريم کرد.
 
به نوشته روزنامه نيويورک تايمز؛ در اين ليست تحريمي، نام دو بانک، يک شرکت بيمه و يک شرکت کشتيراني محلي وجود دارد.
 
همچنين در اين اقدام ضد ايراني از پرويز فتاح وزير نيروي دولت نهم نيز به عنوان يکي از دست اندرکاران برنامه هسته اي ايران نام برده شده است.
 
اين تحريم هاي اضافي و يکجانبه و خارج از قطعنامه هاي شوراي امنيت سازمان ملل در حالي از سوي دولت آمريکا اعمال مي شود که نمايندگان گروه1+5 در نشست اخير خود در ژنو بر ادامه گفتگو براي همکاري با ايران تاکيد کردند.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

شنبه 4 دی 1389  6:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها