0

دست‌درازی به نخلستان شیعیان مدینه⚠

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

دست‌درازی به نخلستان شیعیان مدینه⚠

دست‌درازی به نخلستان شیعیان مدینه

امروز مردم ایران در حالی برای صادق آل‌محمد علیه السلام عزاداری و سوگواری می‌کنند که قبر آن امام همام در قبرستان بقیع به واسطه تخریب آن توسط آل‌سعود خاکی و بی ضریح است.

اما اتفاقی که بیش از هشتاد سال پیش در قبرستان بقیع به عنوان یک محل اسلامی در مدینه منوره رخ داد این روزها بار دیگر و به صورت مخفی به اسم توسعه حرم نبوی قرار است اتفاق بیافتد.

این یک فاجعه بزرگ برای میراث اسلامی مدینه منوره و آثار دینی رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است؛ کاری که آل‌سعود با توسعه حرم مکی آغاز کرد و حال در توسعه حرم نبوی آن را ادامه می‌دهد.

روزنامه الاخبار لبنان به نقل از منابع خود با برداشتن پرده از این اتفاق، با اشاره به اینکه طرح توسعه حرم نبوی یک طرح عظیم است نوشت که در این طرح مساجد، آبار و مکان‌های تاریخی که به عصر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله برمی‌گردد و بی‌شک ارزش والایی برای همه مسلمانان دارد تخریب خواهد شد.

* مساجد اباذر، ابابکر، عمر بن‌خطاب، اجابت و محل نزول ناقه پیامبر در مدینه تخریب می‌شوند

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند پس از توسعه حرم نبوی در سال 1995 دیگر نیازی به توسعه این حرم به بهانه ازدحام حجاج نیست.

بنابر این گزارش، این توسعه که از اواخر سال 2014 با کسب مالکیت افراد و تخریب 14300 ساختمان در شرق، غرب و جنوب حرم نبوی شروع شد مساحتی نزدیک به 4.1 ملیون مترمربع را در بر می‌گیرد که مساجد هفتگانه اطراف حرم نبوی را تخریب خواهد کرد.

در این طرح مسجد سجده(مسجد اباذر) و مساجد امام علی علیه السلام، ابابکر صدیق، عمر بن‌خطاب و غمامه در جنوب، مسجد اجابت در شمال و مسجد السبق در شمال غرب تخریب خواهند شد.

در همین بین آثار دیگری که در این طرح از بین خواهند رفت «سقیفه بنی‌ساعده»، «چاه بضاعه» در شمال غرب مسجد که و مکان «نزول ناقه پیامبر» در شرق قبرستان بقیع خواهد بود.

پیش از این و در هنگام آغاز طرح جدید توسعه حرم نبوی مکان «ثنیة الوداع» محلی که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله در آنجا با سریه‌های اعزامی به جهاد وداع می‌کردند را تخریب کرده بودند تا به جای آن پل بسازند.

بنابر این گزارش در طرح آل‌سعود برای توسعه حرم نبوی به مسجد قبا هم توجه شده و در این زمینه اگرچه مسجد قبا با ارکان خود باقی است اما در اطراف آن اتفاقات متعددی قرار است رخ بدهند.

* تخریب «مزرعه صریا» خریداری شده توسط امام صادق علیه السلام

در این طرح در جنوب و جنوب شرق مسجد قبا آل‌سعود قصد دارد به محلات شیعه‌نشین دست‌درازی کند و مزارع مناطق شیعه‌نشین العوالی و قربان و از جمله «مزرعه صریا» که توسط امام صادق علیه السلام خریداری شد و همچنین نخلستان نخیله متعلق به شیعیان مدینه که به در گذشته به رهبری شیخ العمری(ره) و امروز توسط پسرش اداره می‌شود را تخریب کنند.

بنابر این گزارش از مختصات دیگر این طرح، توجه آن به دو قبرستان شهدای احد و قبرستان بقیع است که به نوشته الاخبار سرنوشت این دو قبرستان به‌ویژه بقیع که با توجه به محدوده تخریب‌ها در این محدوده قرار می‌گیرد معلوم نیست.

* ضرورت تهیه پرونده‌ای کامل از تخریب آثار اسلامی توسط آل‌سعود و ارائه آن به یونسکو و سازمان‌های بین‌الملل

در همین حال که رژین آل‌سعود به دنبال تخریب اماکن اسلامی در مدینه منوره است ظلم‌های زیادی نیز به مردم این شهر روا می‌دارد که از جمله آنها اجبار اهالی و مالکان اطراف حرم نبوی به تسلیم ممتلکات‌شان به رژیم است تا جایی که برخی از این افراد که زمانی منزل‌شان تا حرم نبوی چند متر بود اکنون به فاصله هفت کیلومتری از حرم رفته‌اند و هیچ پولی بابت تخریب منزل‌شان دریافت نکرده‌اند.

بنابر این گزارش، این ظلم و زیان به حدی رسیده است که صدای سازمان‌های بین‌المللی را درآورد و در یکی از اظهار نظرها «علی الدبیسی» رئیس «سازمان سعودی اروپایی برای حقوق بشر» خواستار تهیه پرونده‌ای کامل از آثار اسلامی تخریب شده توسط آل‌سعود شده و تاکید کرد باید این پرونده به سازمان‌هایی چون یونسکو، شورای حقوق بشر سازمان ملل تا شاید بتوان جلوی عملیات به‌اصطلاح توسعه‌ای عربستان سعودی را گرفت.

بنابر این گزارش در همین بین آگاه کردن مسلمانان جهان از این طرح خطرناک و جلوگیری از سحر بازسازی مسجد النبی صلی الله علیه وآله توسط آل‌سعود برای متوقف شدن طرح مذکور در این بین ضروری به نظر می‌رسد.


فارس

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
چهارشنبه 21 مرداد 1394  9:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها