0

گیاهان دارویی کاهش دهنده قند خون

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

گیاهان دارویی کاهش دهنده قند خون

قبل از کشف انسولین و داروهای کاهش دهنده قند خون، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان‌های سنتی معالجه می‌شدند. تا کنون تاثیر مثبت بیش از 1200 گیاه دارویی در کاهش میزان قند خون و یا کاهش عوارض ناشی از آن شناخته شده است. در این مقاله گیاهان دارویی با خواص کاهش دهندگی قند خون که گزارش‌های بالینی و آزمایشگاهی معتبر مبنی بر موثر بودن آنها موجود است و همچنین گیاهان دارویی که در طب سنتی ایران در درمان بیماری دیابت تجویز می‌شوند، ارايه شده است.
پیاز و سیر:
سیر از سبزی‌هایی است که تاریخی بسیار کهن دارد. انسان خواص درمانی این گیاه را پنج قرن قبل از میلاد مسیح شناخته بود. سیر هزاران سال برای اهداف پزشكی استفاده می‌شد. این گیاه حداقل 3000 سال در طب چین كاربرد داشته است. پیاز نيز یكی از قدیمی‌ترین گیاهان زراعی است كه از هزاران سال قبل، به عنوان طعم دهنده غذاها و همچنین دارو از آن استفاده می‌شود. ‏ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل پروپیل دی سولفید موجود در پیاز و اکسید آلیل دی سولفید موجود در سیر نقش اصلی در کاهش قند خون دارند. پیاز و سیر باعث افزایش میزان انسولین در خون می‌شوند. هر چقدر مصرف این مواد بیشتر باشد، قند خون بیشتر کاهش می‌یابد. مصرف قرص‌هاي سير به ميزان 2400 ميلي گرم در روز به مدت 3 ماه، قند خون را مختصرا كاهش مي‌دهد.
خیار تلخ:
اين ميوه شبيه كدوي زگيل دار است و در نواحي گرمسير مانند آمازون، آفريقاي شرقي و آسيا رشد مي‌كند و در امريكاي جنوبي به عنوان غذا و دارو كشت مي‌شود. ميوه تازه آن به رنگ سبز است كه با رسيدن با رنگ نارنجي- زرد تبديل مي‌شود. تمام قسمت‌هاي اين ميوه بسيار تلخ است. میوه خیار تلخ حاوی ماده ای شبیه انسولین است و مصرف روزانه حدود 60 گرم شیره گیاه منجر به کاهش مختصر قند خون می‌شود.
سیاه گیله :
در ایران تنها یک گونه از قره قاط وجود دارد که آن هم در جنگل‌های تالش و نواحی مرطوب رشد مي‌كند که در زبان محلی به آن سیاه گیله می‌گویند. این گیاه در جنگل‌های شمال ایران مي‌رويد. قره گيله يا سياه گيله داراي برگ‌هاي بيضوي و نوك تيز با گل‌هاي صورتي و سفيد ريز است و در اواخر تابستان، دانه‌هاي سياه ارغواني آن براي چيده شدن آماده مي‌شوند. ميوه آن را مي‌توان هم به صورت تازه و هم خشك شده مصرف كرد يا در تهيه انواع مرباها و دسرها به كار برد. برگ‌های این گیاه در طب  سنتی در درمان بیماری دیابت استفاده می‌شود. اثر ضد دیابت یک بار مصرف عصاره این گیاه که اثری مشابه انسولین دارد، تا چند هفته در بدن باقی می‌ماند. به علاوه، این گیاه دارویی در پیشگیری از عوارض بلند مدت دیابت مانند عوارض قلبی عروقی، عصبی، کلیوی و چشمی تا حدی موثر است. عصاره آن به مقدار 160-80 میلی گرم سه بار در روز برای بیماران مبتلا به دیابت توصیه
می‌شود.
شنبلیله:
گیاهی است از تیره پروانه‌داران و به همین دلیل توانایی همزیستی با باکتری‌های تثبیت کننده ازت را دارد و می‌تواند بخش زیادی از نیتروزن مورد استفاده خود را تولید کند. این گیاه بومی ایران است و در بیشتر نواحی ایران از جمله آذربایجان، اصفهان، فارس، خراسان، سمنان و دامغان می‌روید و به عنوان سبزی خوراکی کاشته شده و مصرف می‌شود. تجویز 50-15 گرم پودر دانه شنبلیله خیسانده در آب موجب کاهش قند خون ناشتا و بعد از غذا می‌شود. پودر دانه شنبلیله علاوه بر کاهش مختصر قند خون موجب کاهش چربی‌های خون نیز می‌شود.
خار مریم:
 خار مریم اصالتا بومی منطقه مدیترانه است. این گیاه امروزه در سراسر نقاط دنیا از اروپا تا آسیا و از آفریقا تا آمریکای شمالی گسترده شده است. این گیاه تنومند معمولا در مناطق خشک و آفتابی رشد می‌کند. این گیاه دارویی موجب افزایش حساسیت سلول‌ها به انسولین و کاهش قند خون می‌شود. ماده موثر آن سیلی مارین نام دارد که تجویز آن به مقدار 200 میلی گرم سه بار در روز موجب کاهش مختصر قند خون ناشتا،و هموگلوبین A1c  و چربی‌های خون می‌شود. فرآورده‌های این گیاه از تخم‌های داخل میوه تهیه می‌شوند. تخم‌های آن حاوی ۱/۵ تا ۳ درصد سیلی مارین است.
هندوانه ابوجه:
هندوانه ابوجهل و یا خربزه روباه یکی از گیاهان دارویی متعلق به خانواده خیارها و کدوها است. این گیاه بومی ایران بوده و در نواحی جنوبی کشور و مناطقی مانند جنوب استان خراسان یافت می‌شود. میوه این گیاه دارای گلوکوزید قابل تبلوری با طعم بسیار تلخ به نام کولوسنتین است. این گلوکوزید به حالت متبلور و خالص به رنگ زرد است، در آب به نسبت 20 درصد حل می‌شود و اگر هیدرولیز شود، گلوکز و ماده‌ای به نام کولوسنتتین می‌دهد. در طب سنتی بسیاری از کشورها از جمله ایران تجویز میوه این گیاه جهت کاهش قند خون متداول است. میوه این گیاه بسیار سمی است و مصرف مقدار زیاد آن باعث اسهال خونی و در نهایت مرگ می شود. تجويز مقدار 100 ميلي گرم سه بار در روز ماده مؤثر هندوانه ابوجهل به مدت 2 ماه در بيماران ديابتي نوع دوم، موجب كاهش مختصر ميزان هموگلوبين A1c و قندخون ناشتا مي شود. تجويز اين مقدار به مدت 2 ماه در اين بيماران بدون هيچ گونه عوارض جانبي گوارشي، كبدي و كليوي است

شنبه 4 دی 1389  5:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها