0

طعم زندگي نوش جان‌تان!

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

طعم زندگي نوش جان‌تان!

فكر مي‌كنيد چه قدر فرصت داريد؟ شايد تعجب كنيد و بپرسيد فرصت براي چه؟فرصت براي زندگي كردن، لذت بردن، و به معناي واقعي زنده بودن ...

زنده بودن براي شما چه معنايي دارد؟ كمي فكر كنيد و ببينيد آيا تا به حال زنده بوده‌ايد؟ در اين لحظه حس زنده بودن داريد و يا در سايه تكرار و روزمرگي، با زندگي خداحافظي كرده‌ايد؟

خوبان، زنده بودن صرفا به معناي نشان دادن علايم حياتي نيست. اگر شما هم همراه فرزندتان سال‌هاي تولدتان را دوباره جشن گرفتيد و به همراه او بچگي كرديد، با او رشد كرده و زندگي را از نو و با همان هيجان و كنجكاوي تجربه كرديد، مي‌گويم زنده‌ايد.

اگر شما هم هم‌چون بزرگان و جوان‌مردان دريا دل بوديد، بدانيد زنده‌ايد. اگر با مهرباني و گذشت خطاي كسي را بخشيديد و او را از سرشكستگي نجات داديد، زنده‌ايد.

اگر هنوز مست ديدن درخت حياط مي‌شويد و مفتون آواز پرنده، و اگر هنوز هم به آسمان نگاه مي‌كنيد و در عظمتش غرق مي‌شويد، و اگر به همراه طبيعت سبز مي‌شويد، زنده‌ايد.

اگر مي‌توانيد گريه كنيد و از گريه كردن‌تان لذت ببريد و اگر براي خنديدن منتظر بهانه نمي‌مانيد و از ته دل مي‌خنديد،زنده‌ايد.

اگر هر روز از خالق زيبايي‌ها سپاسگزاري مي‌كنيد، يعني زنده بودن را تمرين مي‌كنيد.

خوبان! بسياري از انسان‌ها هستند كه علايم حياتي را نشان مي‌دهند اما در اصل زنده نيستند، آن‌ها مدت‌هاست كه در سكون خود حبس شده‌اند، مدت‌هاست همه چيز را از پشت شيشه تكرار مي‌بينند، غافل از اين‌كه كافي است فقط دستي به شيشه بكشند و غبار روزمرگي را از آن پاك كنند، ديگر نه اثري از كدورت‌هاي گذشته باقي مي‌ماند و نه از تاريكي  تكرار. و مي‌بينند كه همه چيز نو شده! دوستان و اطرافيان، طبيعت، زندگي. انرژي و نشاط همه جا موج مي‌زند، امواج مثبت همه جا پخش مي‌شود، از آسمان باران تازگي و طراوت مي‌بارد، آري،‌ چشم‌ها را بايد شست.

كافي است ايمان بياوريم كه ساقي هر چه ريزد از لطف اوست، آن‌وقت در هر واقعه‌اي خير آن را مي‌يابيم و احساس زنده بودن مي‌كنيم، آن وقت است كه وجودمان تبديل به منبع انرژي و نشاط مي‌شود، در اين صورت است كه به هر كجا كه قدم بگذاريم همه حيران آرامش دروني و نشاط و سرزندگي ما مي‌شوند.

وقتي زنده‌ايم از خود امواج زندگي ساطع كرده و همه خوبي‌ها را به سوي خود جلب مي‌كنيم. وقتي هر روز به خود تلنگري بزنيم كه زنده هستيم و زكات زنده بودن‌مان را بايد بپردازيم، به جهان اطراف‌مان دقيق‌تر نگاه مي‌كنيم و سعي مي‌كنيم در هر چيز و هر كس نكته مثبتي بيابيم و به او يادآور شويم و زنده بودن‌مان را با مهر و عشق درون‌مان ثابت مي‌كنيم.

كمي به اطراف‌تان دقيق‌تر نگاه كنيد، از همين لحظه شروع كنيد. به كاينات اعلام كنيد كه زنده هستيد و موج زندگي و نشاط را در هستي به جريان بيندازيد، با صداي بلند و پرانرژي اعلام كنيد و آن‌چنان احساس درون‌تان را بروز دهيد كه قلب‌تان از شور و نشاط به تپش افتد:

من زنده هستم و عشقم را نثار زندگي مي‌كنم.

زنده بودن را بايد تمرين كرد ...

شاد شاد و پايدار باشيد

منبع: احمد حلت

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

دوشنبه 19 مرداد 1394  4:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها