0

سه قوه در اجرای قانون حجاب وعفاف عزم جدی پیش بگیرند

 
nargese_montazer
nargese_montazer
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 1760
محل سکونت : آذربایجان غربی

سه قوه در اجرای قانون حجاب وعفاف عزم جدی پیش بگیرند

سه قوه در اجرای قانون حجاب وعفاف عزم جدی پیش بگیرند

رئیس بسیج زنان کشور اظهار کرد : مهم ترین پیامد قانون حجاب و عفاف تحکیم پایه های خانواده و امنیت برای زن است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اهواز نوین، مینو اصلانی رئیس بسیج زنان کشور  موضوع حجاب را یکی از دغدغه های بسیار جدی جامعه دانست و اظهار کرد : حجاب در دنیا قدمت تاریخی دارد از زمانی که بشر خودرا شناخت با پوشش بود این موضوع بسیارمهم و بحث برانگیزی است و امروز هم بحث اساسی جامعه و کشور است زیرا پوشش و حجاب پیامدهای بسیار عظیمی دارد واهمییت حجاب را چندین برابر میکند که مهم ترین پیامد ان تحکیم پایه های خانواده است بی بند و باری و اباهی گری بی حجابی موجب می شود بنیادهای خانواده آسیب ببینند.

وی افزود :بنابر این هم ازجهت خودحجاب که برای زن اسایش و امنیت بدنبال دارد تحکیم  پایه های خانواده را به همراه دارد درکشورما ازابتدای انقلاب اسلامی این بحث ازاول بوده که فرازو نشیب هایی داشته است بعضا قوانینی تصویب شده ولی متاسفانه این قوانین علاوه بر فراگیر بودن در دولت ها با نگاه سلیقه ای خود عملیاتی نشده است بعضی هم از انجام همین قوانینی هم که وجود دارد شانه خالی کرده اند و به صورت جدی به بحث قوانین حجاب نمی پردازند و اعمال نظر می کنند.

اصلانی با اشاره به تصویب قانون حجاب و عفاف توسط شورای هماهنگی ادامه داد : به نظر من از مرقوم ترین قوانین ؛قوانین حجاب و عفاف در کشوراست که دردنیا کم اتفاق می افتد برای تعالی فرهنگ جامعه یک هچنین قانونی وصف شده باشد.

 رئیس بسیج زنان کشور تصریح کرد :اگر دولت ها اعم از مسئولین سه قوه نقش خودشان را در اجرای این قانون پیاده کنند وبرای کسانی که در جامعه تخطی می کنند باید مجازات داشته باشد قوه ی قضایه برای وزارت خانه ها و یا ادارات که قانون را اجرا نمیکنند تابه حال هیچ گونه قوانین و ضوابط تنبیه اعمال نکرده است.

وی افزود :درواقع تشویقی برای نهادها وسازمان هایی که رعایت می کنند نیز وجود ندارد یعنی یک نظام قوی برای تنبیه و تشویق اجرا کنندگان این قانون وجود ندارد این قانون تصویب شورای انقلاب فرهنگی و مورد تایید مجلس شورای اسلامی هم هست که هیچ گونه نظارتی برروی اجرای آن ندارند.

اصلانی تاکید کرد :درواقع باید سه قوه یک هماهنگی های جدی برای اجرای این قانون درکشور ایجاد کنند که طبیعتا چون قوه ی مجریه مسئولیت اجرای آن را دارد باید دراین زمینه پیش قدم باشد و ازسایر قوا کمک بگیرد پس عزم واراده جدی باید در دولت شکل بگیردو سایر بخش ها پای کار بیاورد.

 رئیس بسیج زنان کشور بیان کرد :متاسفانه ما یک عزم جدی برای پیاده کردن قانون عفاف و حجاب تا به حال ندیدیم درحالی که ۲۶برای دستگاه دراین قانون تکلیف مشخص مرده است اگرهمین وظایف و تکالیف را انجام بدهند بخش عظیمی از مشکلات عفاف و حجاب برطرف خواهد شد.

وی عنوان کرد:اخیرا در اردیبهشت ماه امسال قانون رعایت حجاب توسط وزارت کشور با امضای وزیر به ادرات ابلاغ شده و اخرین تغییراتی که درقوانین وزارت خانه ها هست دراین قانون امده است خواهشم این است که به قانون احترام بگذارند و در اجرایی شدنش اقدام نمایند.

اصلانی ادامه داد :دراین قانون پوشش برای اقایان هم مدنظر گرفته شده است که معمولا مورد غفلت قرار گرفته میشود بحثی دراین قانون برای مدیران مردنوشته شده که حتما باید منشی مرد و مدیران زن منشی زن استفاده کنند یکی از مشکلات بزرگ ما در شرکت های خصوصی همین داشتن منشی زن برای مدیران مرد است که مشکلات بسیاری ایجاد می کند.

 رئیس بسیج زنان کشور افزود :این قانون قابلیت اجرایی دارد فقط همت مسئولین را می طلبد؛ من پیشنهاد میکنم یک نظام ارزشیابی که در ساختارهای اداری مشغول به کار است برای مدیرانی که قانون عفاف حجاب را در اداره ی خودشان رعایت می کنتد یک امتیاز ویژه قرار دهد.

وی بیان کرد :در بیمارستان ها هم ما جلساتی گرفتیم که قرار است آموزش هایی برای عفاف و حجاب ببینند که چگونه در بیمارستان خودشان با بیشترین رفت و امد وحضور مردم بتوانند بحث حجاب را هم داشته باشند این قول را هممسئولین دادند که این اموزش را برای مدیران و مسئولین بیمارستانها اجرا کنند.

 اصلانی  تصریح کرد :این فرهنگ سازی اشتباه یک نوع خودزنی فرهنگی است که ما به جای اینکه درکشورمان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه “حجاب نشانه ملی ماست ” اهمییت قائل نشویم وشانه خالی کنیم.

وی تاکید کرد :ما برای نشان دادن ملیت خودمان انقدر ارزش قائل نیستیم که ان را بعنوان هدیه به کارمندان عزیزمان اهدا کنیم درحالیکه خیلی از خانم های عفیف و باحجاب ما امروز در ادارات فعالیت های خوبی دارند در واقع این یک ارزش نهادن به این خانم هاست که ما حجاب برتر وملیت خودمان را به انها هدیه بدهیم.

 

دوشنبه 19 مرداد 1394  4:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها