0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمدعلي فيروزجهانتيغ

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمدعلي فيروزجهانتيغ

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمدعلي فيروزجهانتيغ


شهيد محمدعلي فيروزجهانتيغ

تاريخ تولد :-/--/1322

نام پدر :

تاریخ شهادت : 27/2/1360

محل تولد :سيستان‌وبلوچستان /زابل /-

طول مدت حیات :38

محل شهادت :سراوان

  مزار شهید :

محمدعلي فيروزجهانتيغ در سال 1322 در خانواده‌اي متديّن در شهرستان زابل ديده به جهان گشود.
در کودکي والدين خود را از دست داد و تحصيلاتش را با مشقّت و سختي فراوان تا سال ششم نظام قديم ادامه داد و در همان دوران با قرآن آشنا گشت. پس از ترک تحصيل به استخدام نيروي انتظامي درآمد و در پادگان‌هاي استان سيستان و بلوچستان مشغول خدمت شد.
با اوج‌گيري انقلاب اسلامي و مبارزات مردمي به رهبري امام خميني جهانتيغ با اين‌که نظامي بود، در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت مي‌جست و با خودروي نظامي مجروحين را به بيمارستان منتقل مي‌کرد. فيروز جهانتيغ نمونه کامل تقوا، شجاعت و مهرباني بود، يار و ياور محرومان و مستضعفان بود؛ به طوري که مانند مولايش علي (ع) مواد غذايي و مايحتاج زندگي بي‌سرپرستان و تهيدستان را شبانه به خانه‌هايشان مي‌رساند. مؤمن و مقيد به آداب و احکام اسلامي بود. به صله‌رحم سفارش مي‌نمود. در هفته دو تا سه مرتبه مراسم مذهبي و دعا را در منزل به پا مي‌داشت. بسيار ساده‌زيست و يک‌رنگ بود. هرگز دروغ نمي‌گفت و غيبت نمي‌کرد. اهل مطالعه بود و کتابي به نام «نماز» نيز به رشته تحرير درآورد و به نماز اول وقت اهميت زيادي مي‌داد.
با پيروزي انقلاب با پخش نقل و شيريني خوشحالي خود را نشان مي‌داد. سپس براي حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي به دفاع از مرزهاي شرقي پرداخت و در اکيپ‌هاي گشت‌زني و مأموريت‌هاي سرکوبي اشرار شرکت مي‌جست. سرانجام آن دليرمرد با تقوا در تاريخ 27/2/1360در منطقه سراوان در سن 38 سالگي هنگام درگيري با اشرار به فيض شهادت نايل آمد.

منبع:كتاب كبوتران بهشتي جلد 6   -  صفحه: 83

 
 
جمعه 3 دی 1389  9:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها