0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمدحسين فاضلي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمدحسين فاضلي

 


شهيد محمدحسين فاضلي


 

 

تاريخ تولد :1339

نام پدر :محمدعلي

تاریخ شهادت : 4/3/1371

محل تولد :خراسان /سربيشه /-

طول مدت حیات :32

محل شهادت :

  مزار شهید :گلزار شهداي بيرجند

محمدحسين فاضلي فرزند محمدعلي در سال 1339 در سربيشه چشم به جهان گشود. دوران کودکي و تحصيلات ابتدايي را در زادگاهش گذراند. براي ادامه‌ي تحصيل به زاهدان رفت. دوران راهنمايي و دبيرستان را در زاهدان به پايان رساند. سپس وارد دانشسراي تربيت معلم شد و پس از اتمام آن به استخدام آموزش و پرورش درآمد. او فرزند ارشد خانواده و جواني خوش‌اخلاق و مهربان بود. در راهپيمايي‌ها و نمازهاي جمعه و جماعت شرکت مي‌کرد و با بسيج زاهدان همکاري نزديک داشت. محمدحسين به سنت نبوي تن داد و با دخترخاله‌اش که او نيز معلم بود ازدواج کرد. حاصل اين ازدواج دو دختر و يک پسر مي‌باشد.
پس از مدتي خدمت در ايرانشهر و بخش ميرجاوه به اداره‌ي آموزش و پرورش زاهدان منتقل شد و مدتي معاونت ستاد پشتيباني جنگ آموزش و پرورش را عهده‌دار گرديد، وي همزمان مسؤوليت پايگاه مقاومت بسيج جوادالائمه زاهدان را نيز به عهده داشت. سپس با حفظ سمت به عنوان بخشدار منطقه‌ي محروم نصرت‌آباد، انتخاب شد. بزرگترين افتخارش، خدمت به مردم محروم بود. بارها از جانب اشرار تهديد به مرگ شد اما دست از هدف خود که خدمت به اسلام و انقلاب بود، برنداشت.
سرانجام در مسير حرکت به سوي نصرت آباد به اسارت اشرار درآمد و سالها اسير بود. گاهي نيز براي خانواده‌اش نامه مي نوشت. تا اين که در تاريخ چهارم خردادماه سال 1371 به دست آن ناپاکان در خارج از مرز در سن 32 سالگي به شهادت رسيد و روح پاکش به شهدا پيوست.
پيکر پاک شهيد پس از تشييع بر دوش مردم شهيدپرور شهرستان بيرجند در گلزار شهداي اين شهر به خاک سپرده شد.

منبع:كتاب فرهنگنامه شهداي شهرستاي بيرجند جلد2   -  صفحه: 542

 
 
جمعه 3 دی 1389  8:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها