0

انتقاد یک مرجع تقلید از میزان تلفات جاده‎ای

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

انتقاد یک مرجع تقلید از میزان تلفات جاده‎ای

حضرت آیت‌الله سبحانی با انتقاد از افزایش تلفات جاده‌ای در کشور بر برنامه‌ریزی مسوولان جهت کاهش تلفات و ارائه راه‌کارهای این امر تاکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز خبری حوزه، این مرجع تقلید در دیدار با اعضای شورای حمل و نقل استان قم، با تاکید بر افزایش تعاملات مسوولان دولتی با علمای دین اظهارکرد: ارتباط بین مسوولان دولتی با علما و فضلای حوزه و دین بسیار تاثیرگذار و موثر بوده و در این تعاملات علما می‌توانند مطالب مردم را به مسئولان و از طرفی اقدامات انجام شده مسوولان را به مردم بازگو کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر آباد کردن زمین افزود: یکی از طرق آبادانی زمین وجود راه و جاده است و اگر منطقه‌ای جاده نداشته و با نقاط مختلف دارای ارتباط نباشد، آبادانی و عمرانی میسر نخواهد شد.

فرهنگ رانندگی در کشور ایجاد شود

وی با تاکید بر امنیت راه‌ها و یا انتقاد از تلفات جانی فراوان جاده‌ها تصریح کرد: امروز متاسفانه جاده‌های ایران دارای تلفات جانی زیادی است و آن به دلیل مشکل در جاده‌ها، نبود فرهنگ رانندگی، وسیله و یا نوع رانندگی افراد است که باید بررسی شود.

این استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه ضمن انتقاد و ابراز نگرانی از تلفات جاده‌ای در ایام نوروز تاکید کرد: با فرا رسیدن ایام نوروز بنده شخصا به فکر فرو رفته و نگران تلفات این ایام می‌شوم، اینکه چه تعداد از افراد این سفرها کشته شده و چند خانواده بی‌سرپرست می‌شوند، از طرف دیگر اینکه مردم از سفر صرف‌نظر کنند نیز امکان‌پذیر نیست و تبلیغات رسانه‌ها مخصوصا صدا و سیما بر اشتیاق این مسافرت‌ها می‌افزاید.

وی ادامه داد: جاده‌های کشور کشش لازم برای مسافرین فراوان را ندارد و سال‌هاست که در ایام نوروز مسافرین زیادی کشته شده و علاوه بر بی‌سرپرست شدن خانواده‌ها مشکلات فراوانی برای کشور نیز ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: قبل از فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز باید همایشی با حضور مسوولان زیربط برگزار و راهکار‌های جلوگیری و کاهش تلفات جاده‌ای بررسی شود.

تلفات جاده‌ای شایسته جمهوری اسلامی نیست

این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: وجود تصادفات و تلفات جاده‌ای فراوان در ایام نوروز برای جمهوری اسلامی ایران شایسته نبوده و با اعلام آمار تصادفات از سوی مسئولین رسانه‌های بیگانه آمار را وسیله‌ای قرار داده و زهر خود را به مسئولین کشور می‌ریزند.

وی با تاکید بر اقدام جدی جهت کاهش تلفات جاده‌ای گفت: باید در راستای کاهش و به صفر رساندن این تلفات کوشش و در همین راستا صدا و سیما در ایام نوروز کمتر به تبلیغات سفر اقدام کند.

تاکید بر سرعت بخشی پروژه‌های عمرانی

حضرت آیت‌الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود کشور ایران را درختی تنومند و پربار دانست که جهان اسلام منتظر به ثمر نشستن میوه آن هستند تا الگوگیری کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر تسریع‌بخشی به پروژه‌های عمرانی یادآور شد: امروز پروژه‌هایی که در کشور احداث می‌شود باید با سرعت زیاد انجام گیرد چرا که برخی اوقات کندی در انجام پروژه‌ها باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.


جمعه 3 دی 1389  8:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها