0

شهرت پرستی مانع توجه هنرمندان به حجاب است

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

شهرت پرستی مانع توجه هنرمندان به حجاب است

مسایل مرتبط با فرهنگ حجاب به دست انسانهایی مجرب داده نمی شود از این رو پرچم حجاب توسط بازوان سترگ هنرمندان بزرگ و متعهد آن چنانی که انتظار می رود ،بالا نمی رود.

به گزارش خبرگزاری شبستان ،رضا رسولی گفت:وقتی درباره ی موضوع حجاب صحبت می کنیم در مرحله اول باید در این باره کار فرهنگی انجام داد .ولی کارهایی که انجام می شود به خاطر این که یا اساسا فقط در حد نصیحت است و یا به هر دلیل به آدم های بزرگ و مجرب داده نمی شود از این رو پرچم حجاب توسط بازوان سترگ هنرمندان بزرگ و متعهد آن چنانی که انتظار می رود ،بالا نمی رود.

این دانش آموخته حوزه علمیه در ادامه اظهار داشت:در کتب اخلاقی و حدیثی مانند "معراج السعاده "نراقی می خوانیم که دلیل این که رسول خدا فرموده اند نیمی از دین به واسطه ازدواج حفظ می شود آن است که غریزه شهوت عامل نیمی از گناهان است و لذا می بینیم که دفاع از حجاب و جلوگیری از آتشباری بدحجابی به پیکره اجتماع مبارزه با یک گناه صغیره نیست ،بلکه دفاع تمام قد از کلیت دین است. این همان جهادی است که در عصر ما با جهاد مسلحانه برای دفاع از مرزهای سرزمین های اسلامی مساوی و بلکه از آن ارجح تر است .

وی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر هدف اول قیام حضرت امام حسین (ع) بوده گفت: این واجب الهی برای نخبگان و زبده گان عینیت بیشتری دارد دنیا طلبی و افتادن در دام شهرت دوستی باعث می شود که یک هنرمند به عنوان یک شخص خاص و زبده نتواند به واجبات الهی که در عرصه ی اجتماع به گردن دارد، عمل کند و گرنه بیننا و بین الله همه راه های خدا و همه پرتگاه های شیطانی برای همه و از جمله هنرمندان روشن است.

این عضوهیئت مدیره انجمن قلم در ادامه اظهار داشت:امروز سوژه های جالب و حیرت انگیزی در حوزه حجاب و عفاف در حال جریان است و اسطوره هایی بالاتر از بیژن و منیژه ، بزرگ تر از ژاندارک و حتا بزرگ تر از رستم و سهراب ،وجود دارد که پهلوانانه برای احیا این واجب الهی می کوشند و هنرمندان می توانند بازتاب این موضوعات را در آثار خود منعکس کنند.
 
وی گفت:جای تاسف است که وقتی در کشور اسلامی و شیعه ی ما پوستر و نماد یک زن ارائه می شود یا حتا در قسمت طراحی لباس ژورنال هایی برای لباس عروسی نمونه هایی در اختیار زنان جوان قرار می گیرد ، عمده الگوها بر اساس عریانی و نمادهای وارداتی است و این در حالی است که زیبایی حجاب در همه عرصه های زندگی نیاز به احیا و الگوسازی و باز نشر دارد.

وی تصریح کرد:آیا می توان هیچ الگوی مبتنی بر حجاب را در عرصه هنر طراحی، هنر زیبایی شناسی و در عرصه ارائه ارزش ها به جامعه نشان نداد و بعد انتظار داشت با انتشار بیانیه و شعار دادن جامعه ما به سمت حجاب گرایش پیدا کند.

این نویسنده در پایان با اشاره به نامه چارلی چاپلین کمدین معروف به دخترش که در آن صریحا نوشته شده،" برهنگی بیماری بزرگ عصر ماست" گفت: این کمدین مشهور که در محیط فرهنگ غربی زیسته بر اساس مراجعه به فطریاتش به حقایقی رسید که هنوز بسیاری از زبدگان و نخبگان و هنرمندان ما در مقام عمل به آن معتقد نیستند و این جای تاسف بسیار است.

تاريخ درج خبر: 1389/10/01
 

جمعه 3 دی 1389  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها