0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > اصغر طهماسبي

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

شهيد اصغر طهماسبي

تاريخ تولد :-/7/1336

نام پدر :

تاریخ شهادت : 25/9/1358

محل تولد :آذربايجان‌شرقي /تبريز /-

طول مدت حیات :22

محل شهادت :سنندج

مزار شهید :

اصغر طهماسبي در مهرماه 1336 در شهر آذربايجان – تبريز – متولد شد.
اصغر از همان زمان کودکي هميشه فعّال و باهوش بود. وي سال اول و دوم دبستان را در تبريز گذراند و بعد به تهران آمد و تحصيلات خود را ادامه داد و بعد از مدرسه پيش پدرش مي‌رفت و به او در انجام کارها کمک مي‌کرد. تا اين‌که به دوره متوسطه رسيد. پر جنب و جوش بود و در مدرسه با مدير و ناظم حرفش مي‌شد و مي‌گفت: « اين‌ها به مملکت خيانت مي‌کنند. چرا گروهي از مردم در رفاه زندگي مي‌کنند و گروهي ديگر در فقر و بيچارگي. چرا به وضع مردم رسيدگي نمي‌کنند. »
وي در سال 1354 به جرم پخش اعلاميه دستگير شد و سپس آزاد گرديد. به خاطر همين فعاليت‌ها چندين بار او را از مدرسه اخراج کردند. وي تبليغات خود را درباره اسلام و راهنمايي بچه‌ها در همان مدرسه شروع کرد و به خاطر همين، وقت آزادي براي خواندن درس‌هاي مدرسه برايش باقي نمي‌ماند و دو سال رد شد.
در اين موقع بود که تظاهرات مردم به اوج خود رسيد، مدرسه را رها کرد و به پخش اعلاميه، کتاب و غيره مشغول شد. او در تمام تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت مي‌کرد. اصغر يک باره به پدرش گفت: « اينکه من اعلاميه پخش کنم کافي نيست مي‌بايد تاکتيک‌هاي نظامي را هم بياموزم و به خاطر همين هم بود که به سربازي رفت و به مشهد در پدافند نيروي هوائي منتقل شد.
وي در سال 1354 به جرم پخش اعلاميه دستگير شد و سپس آزاد رديد. در سال 1357 هنوز سه ماه از خدمتش نگذشته بود که از پادگان فرار کرد در 21 بهمن در حمله به گارد و قصر فيروزه شرکت داشت با پيروزي انقلاب به عضويت سپاه پاسداران درآمد و مدت‌ها با سپاه و کميته منطقه 13 همکاري داشت تا اينکه داوطلبانه به غرب کشور در منطقه پاوه اعزام شد. اصغر در چندين ماموريت به شهرهاي کردستان، سنندج، سرپل ذهاب رفت و هرگاه به تهران مي‌آمد به پدرش مي‌گفت:«پدر من توفيق اين را ندارم که شهيد بشوم، و سرانجام در مأموريت به سنندج در درگيري با ضدانقلاب در تاريخ 25/9/1358 در سن 22 سالگي به درجه رفيع شهادت رسيد.

منبع:كتاب حماسه شهداي غرب   -  صفحه: 63

جمعه 3 دی 1389  4:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها