0

شرکت های آمریکایی بدنبال تجارت با ایران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شرکت های آمریکایی بدنبال تجارت با ایران

 

جمعه 3 دي 1389 ۱۲ : ۲۰ ساعت
منبع : العالم
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
شرکت های آمریکایی بدنبال تجارت با ایران
درحالیکه بسیاری از کارشناسان بر بی تاثیر بودن تحریم ها علیه ایران سخن می گویند، روزنامه "نیویورک تایمز" نوشت: شرکت های آمریکایی در موارد زیادی مجاز به انجام مبادلات تجاری با تهران هستند و حتی بدنبال روزنه ای برای تجارت با ایران هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، نیویورک تایمز دیروز (پنجشنبه) افزود: وزارت خزانه داری آمریکا در رابطه با مبادلات تجاری میان شرکت های آمریکایی با شرکت های ایرانی استثناهایی را قایل شده است .


این روزنامه اضافه کرد: به این شرکت ها اجازه داده شده است تا تحت شرایط خاصی با شرکت های ایرانی معامله کنند.


نیویورک تایمز در مورد شرایط خاص توضیحی نداده است.


این روزنامه آمریکایی نوشت:در بخشنامه های وزارت خزانه داری آمریکا نزدیک به 10 هزار مورد استثنا در زمینه روابط تجاری میان شرکت های آمریکایی با شرکت ها ایرانی در نظر گرفته شده است .


خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این رابطه گزارش داد که در تماس با برخی شرکت های آمریکایی نظر آنها را جویا شده اما آنها اظهار نظری نکرده اند.


بسیاری از کارشناسان اقتصادی در ماه های اخیر با بررسی وضعیت آمریکا و موضوع تحریم های یک جانبه واشنگتن، این مساله را به ضرر شرکت های آمریکایی دانسته اند.


کارشناسان با توجه به اقتصاد بازار آزاد و بازار مهم و بزرگ ایران، معتقدند: فشار دولت اوباما شرکت های آمریکایی طرف قرارداد با ایران را دچار خسران می کند.


"طلال عتریسی" ،کارشناس اهل خاورمیانه با اشاره به تحریم‌های غرب علیه ایران می گوید: این تحریم‌ها در وهله اول به زیان شرکت‌های آمریکایی است چون شرکت های بسیاری در جهان به خصوص در اروپا هستند که بلافاصله جای آنها را در مبادلات تجاری با ایران پر می کنند.

 
 
جمعه 3 دی 1389  3:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها