0

آب هست، ولی کم است!+عکس

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

آب هست، ولی کم است!+عکس

کمپین یک قطره آب در فضای مجازی؛

آب هست، ولی کم است!+عکس

 

خبرگزاری ایمنا: در پي هشدارهاي پايان يافتن ذخاير آبي در چندین كلانشهر ایران در مرداد و شهريورماه، "کمپین ملی یک قطره آب" تشکیل شده است. در کمپین "یک قطره آب"، ابتدا مقدمه بسیار کوتاه و در عین حال هشداردهنده‌ای مطرح شده است: «بر آنیم پیش از وقوع فاجعه زنگ خطری باشیم برای یادآوری روزی که یک قطره آب،حتی یک قطره، یعنی زنده ماندن!».

آب هست، ولی کم است!+عکس

 

به گزارش ایمنا تشكيل كمپين‌هاي ملي و بين المللي بر سر هر موضوعي، این روزها مسئله‌ای است که مورد توجه بسیاری از کاربران شبكه‌هاي اجتماعي است و به نوعی فضای مجازی اکنون در تاثیرگذاری این دست از کمپین‌ها نقش قابل ملاحظه ای را ایفا می‌کنند.
پیش از این کمپین "چالش سطل آب یخ" در حمایت از بیماری "ای.ال.اس" و هچنین چالش بر سر رنگ لباس معروف در فضای مجازی خودنمایی کرد و حضور افراد تاثیرگذاری همچون بزرگان دنیای تکنولوژی و بازیگران معروف سینمای جهان در تاثیرگذاری و موفقیت این کمپین‌ها نقش به‌سزایی داشتند. 
اما حالا در پي هشدارهاي پايان يافتن ذخاير آبي در چندین كلانشهر ایران در مرداد و شهريورماه، "کمپین ملی یک قطره آب" تشکیل شده است. در کمپین "یک قطره آب"، ابتدا مقدمه بسیار کوتاه و در عین حال هشداردهنده‌ای مطرح شده است: «بر آنیم پیش از وقوع فاجعه زنگ خطری باشیم برای یادآوری روزی که یک قطره آب،حتی یک قطره، یعنی زنده ماندن!»
تشکیل این کمپین بسیاری از کاربران فضای مجازی را مشغول خود کرده است و یکی از نقاط قوت این حرکت اجتماعی پیوستن بازیگران، ورزشکاران و چهره‌های تاثیرگذار کشوری به "کمپین یک قطره آب" برای تاکید بیشتر بر موضوع کم آبی  در کشور است.
از طرفی پیوستن حمید چیت‌چیان وزیر نیرو دولت تدبیر و امید به این حرکت اجتماعی  در راستای تاکید بر کمبود دخایر آب در کشور، یکی از نقاط قوت این کمپین است. 
در این میان فضای مجازی نقش تاثیرگذاری را در همه‌گیری و انتشار گسترده این کمپین بازی می‌کندو حالا می‌توان فعالیت پیرامون کمپین "یک قطره آب" در فضای مجازی را به دو دسته تبدیل کرد. 
دسته اول تصاویر اینفورگرافیکی با موضوع کمبود آب و توصیه‌های برای جلوگیری از اسراف آب است که در شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و به خصوص اینستاگرام با حجم وسیعی از این دسته اینفوگراف‌یک‌ها روبرو هستیم. 
دسته دوم، هشدارها و پیام‌هایی در مورد کمبود ذخایر آبی هستند که در قالب متن‌هایی این مسئله درست مصرف کردن را به ما گوشزد می کنند.
آنچه مسلم است کمبود دخایر آبی کشور بخصوص کلانشهرهایی نظیر تهران و اصفهان را با تهدید جدی وبرو کرده است و به نظر می‌رسد تشکیل این کمپین به جهت بازتاب گسترده در بین افراد تاثیرگذار کشوری می تواند در راستای کاهش مصرف آب به یک حرکت اجتماعی گسترده تبدیل شود. اقدامی که برای تحقق اهداف خود نیازمند همکاری همه جانبه مردم و مسئولین است. 
منبع: ایمنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

سه شنبه 6 مرداد 1394  1:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها