0

روزانه ۵ هزار ویروس جدید در محیط Android

 
mosadegh
mosadegh
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 1778
محل سکونت : ایران

روزانه ۵ هزار ویروس جدید در محیط Android

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده، در سه ماهه اول سال جاری میلادی، روزانه ۵ هزار ویروس جدید در محیط Android کشف و شناسایی می شود.

شرکت ضدویروس G Data با انتشار گزارش فصلی خود، آمارهایی را ارائه کرده که نشان دهنده روند افزایشی بدافزارهای ویژه سیستم عامل Android است.

در سه ماهه اول سال جاری میلادی (۲۰۱۵)، کارشناسان G Data بیش از ۴۴۰ هزار فایل آلوده به بدافزارهای جدید Android دریافت و مشاهده کرده اند.

این میزان نشان دهنده افزایش ۶/۴ درصدی نسبت به دوره سه ماهه قبل از آن است.

طبق این آمار، بطور متوسط روزانه ۴ هزار و ۹۰۰ بدافزار جدید Android کشف و شناسایی شده است.

بررسی ها نشان می دهد که بیش از نیمی از این بدافزارهای جدید با اهداف مالی و کسب درآمد طراحی و تهیه شده اند. اغلب این بدافزارها به دنبال سرقت رمزهای عبور و مجوزهای دسترسی به سایت های بانکداری الکترونیکی هستند.

باید توجه داشت که از کل بدافزارهایی که برای دستگاه های همراه (موبایل، تبلت و …) تهیه و منتشر شده اند، ۹۷ درصد آنها برای سیستم عامل Android است. این نکته، هم به دلیل محبوبیت و رایج بودن این سیستم عامل می باشد و هم به دلیل آسانی انتشار نرم افزارهای Android است. علاوه بر امکان تهیه نرم افزارهای Android از سایت رسمی شرکت Google، کاربران می توانند انواع نرم افزارها را از سایت ها و فروشندگان ثالث و بی نام نشان هم تهیه کنند.

 

فسا-پسا

 

 

.تفکر از تخصص مهمتر است📌

دوشنبه 5 مرداد 1394  11:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها