0

38 کشته در سقوط قطار به دره ای در ایتالیا

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

38 کشته در سقوط قطار به دره ای در ایتالیا

پس از قتل 13 خلبان ایتالیایی در کنگو که قریب یک ماه پیش ملت ایتالیا را با یک فاجعه بزرگ داغدار نمود شب گذشته آخرین نحوست سال 1961 نیز گریبان ایتالیایی‌ها را گرفت و جان 38 نفر بر باد رفت.

 

روزنامه اطلاعات یکشنبه سوم دی‌ماه سال 1340 در صفحه 3 به نقل از آسوشیتدپرس نوشت:

عده زیادی از اهالی دهکده زیبای کالابری که یا برای ادای آخرین فرایض دینی در کلیساها و یا برای خریدن اسباب‌بازی برای کودکان وابتیاع آخرین مایحتاج پیش از عید کریسمس به کاتانزارو می‌رفتند و عده زیادی از دانش‌آموزان که آخرین زنگ کلاس‌های پیش از کریسمس را به پایان رسانده و با شادی و سرور به استقبال تعطیلات مفرح عید می‌شتافتند شب گذشته هنگامی که قطار حامل آنها از فراز صخره‌های مرتفع نزدیک کاتانزارو می‌گذشت ناگهان ارتباط لکوموتیو با واگن‌های متصل به آن سست شد و در یک چشم برهم زدن تمام هیکل قطار در عمق صدپایی بر روی صخره سنگ‌های سخت و خارایی سقوط کرد و درهم شکست.

در این حادثه غیر از 38 نفر روستائی پیر و جوان و دانش‌آموزان از مدرسه بازگشته 32 نفر نیز به شدت زخمی شدند که حال عده زیادی از آنها وخیم است.

یکی از دانش‌آموزانی که با سروپای شکسته از این معرکه جان به در برده گفت دقیقه‌ای پیش از فرا رسیدن بلا، همه مسافران با چهره‌های بشاش درباره نقشه‌هایی که برای کریسمس کشیده بودند صحبت می‌کردند.

چند ثانیه بعد که قطار لحظات هولناکی مانند زلزله‌زدگی را می گذرانید پس از پایان این لحظات مرگ بار هنگامی چشم گشودیم که جز مرگ چیزی به چشم نمی خورد.

روزنامه‌های ایتالیا نوشته‌اند که از پایان جنگ دوم جهانی تاکنون چنین فاجعه‌ای بزرگ در راه‌آهن‌های ایتالیا به وقوع نپیوسته است.

بسیاری از روستائیانی که مسافران این قطار را تشکیل می دادند هدایایی فراهم کرده بودند تا برای دوستان شهر خود ببرند.

هنگامیکه مأموران پلیس و آتش‌نشانی برای درآوردن اجساد مردگان از زیر لاشه قطار و نجات زخمی‌ها و حمل آنها به بیمارستان‌ها به محل حادثه رفتند باران به شدت می‌بارید.

سیلابی که از آسمان فرو می‌ریخت اشک چشمان مأمورین را می‌شست. مأموران پلیس اظهار داشته‌اند که علاوه بر شل شدن نقاله‌های ارتباطی قطار چند اتومبیل نیز که در سر راه قطار قرار گرفته بودند در انحراف آن تأثیر داشته‌اند.

69 نفر در حادثه راه‌آهن کشته شدند

بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه آخرین بیلان فاجعه‌ راه‌آهن کاتانزارو 69 مرده و بیست نفر مجروح است، نه نفر از مجروحین وضع بسیار بدی دارند.


جمعه 3 دی 1389  2:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها