0

كشف 166 كيلوگرم موادمخدر و 18ميليارد ريال كالاي قاچاق در فارس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كشف 166 كيلوگرم موادمخدر و 18ميليارد ريال كالاي قاچاق در فارس

گروه استان ها – سردار "سجاديان" از كشف مقاديري كالاي قاچاق به ارزش 18ميليارد و 350 ميليون ريال و 166 كيلوگرم موادمخدر افيوني طي 48 ساعت گذشته در فارس خبر داد .
 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، جانشين فرمانده انتظامي فارس در تشريح اين خبر گفت : به منظور جلوگيري از ورود و خروج کالاي قاچاق طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در 48 ساعت گذشته در سطح استان و در محورهاي مواصلاتي به مرحله اجرا گذاشته شد .

سردار "سجاديان" ادامه داد : در اين راستا ماموران موفق شدند با انجام يکسري کار اطلاعاتي چندين محموله سنگين کالاي قاچاق که با استفاده از شيوه و شگردهاي گوناگون از جمله استفاده از اسناد و مدارک جعلي و غيرواقعي، در پوشش هاي مختلف را شناسايي و مقادير متنابهي کالاي قاچاق را کشف و ضبط كنند .

وي اظهار كرد : با اجراي اين طرح مقدار 68 تن و 640 كيلوگرم برنج ، 16 تن بادام هندي ، 8 هزار و 658 دستگاه لوازم صوتي و تصويري ، 30 هزار پاكت سيگارت ، 166طاقه پارچه ، 70قطعه لوازم يدکي ، يك هزار و 280 جفت كفش و 2 هزار و 709 قلم ساير کالاها به ارزش تقريبي 18ميليارد و 350ميليون ريال كشف و در اين رابطه تعداد11نفر متهم دستگير و 8دستگاه خودرو سبک و سنگين مربوط به آنان توقيف شد.

جانشين فرمانده انتظامي فارس در ادامه از كشف 166 كيلوگرم موادمخدر و دستگيري 7 نفر قاچاقچي موادمخدر طي چند عمليات جداگانه در فارس خبر داد و گفت : ماموران انتظامي داراب مستقر در ايستگاه بازرسي قلاتويه هنگام كنترل خودروهاي عبوري ازيكدستگاه سواري سمند به رانندگي "ع – ك" كه از ايرانشهر به سمت شيراز و سپس كرمانشاه در حركت بود مقدار 50 كيلوگرم هروئين فشرده (كراك) كه بطرز ماهرانه جاسازي شده بود كشف و متهم را دستگير كردند .

وي افزود : ماموران پليس مبارزه با موادمخدر فارس نيز پس از انجام يك سري اقدامات اطلاعاتي و پليسي در بازرسي از يك باب منزل واقع در يكي از روستاهاي اطراف جهرم ، مقدار 61 كيلو گرم ترياك كشف و در اين رابطه يك نفر را دستگير كردند .

سردار "سجاديان" ادامه داد : ماموران در عمليات ديگري پس از شناسايي دو نفر قاچاقچي بنامهاي "م – ي" و "س – ك" را كه اقدام به تهيه محموله هاي موادمخدر از شهرستانهاي فسا و داراب و انتقال و توزيع آن در شيراز مي كردند متهمان را با يکدستگاه خودرو پاترول در شيراز شناسايي و ضمن دستگيري آنان در بازرسي از خودرو مقدار 33 كيلو و 200 گرم ترياک کشف كردند .

وي اظهار كرد : در جهرم نيز ماموران پليس مبارزه با موادمخدر آن شهرستان پس از آنكه مطلع شدند فردي بنام "ط- ش" با استفاده از يك دستگاه اتوبوس اقدام به جاسازي و حمل موادمخدر مي كند خودرو ي را در محور بندر عباس بسمت شيراز متوقف و در بازرسي از آن مقدار 24 كيلو و 500 گرم ترياك كشف و متهم را دستگير كردند .

جانشين فرمانده انتظامي فارس ادامه داد : ماموران انتظامي سروستان نيز در بازرسي از يکدستگاه پژو 405 به رانندگي "م – پ"مقدار20 کيلو و 160 گرم ترياک که به طرز ماهرانه اي جاسازي شده بود کشف و متهم را دستگير كردند.

وي گفت : ماموران پليس مبارزه با موادمخدر آباده نيز در بازرسي از يك دستگاه خودرو پرايد به رانندگي "ع – د" و سرنشيني "س – ب" مقدار 4 كيلو و 300 گرم ترياك كشف و متهمان را دستگير كردند .

سردار "سجاديان" در خاتمه از اجراي طرح پاكسازي در چند محله آلوده شهر شيراز خبر داد و گفت : با اجراي طرح پاكسازي چند محله آلوده به توزيع ومصرف موادمخدر در شيراز مقدار 31 كيلو و 78 گرم ترياك ، 167 گرم هروئين ، تعداد 6 هزار و 410 عدد قرص اعتيادآور و 3 كيلو گرم ساير موادمخدر كشف و در اين رابطه تعداد 228 نفردستگير شدند .

 


 

انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران //
 
 
جمعه 3 دی 1389  1:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها