0

يونايتدپرس:هدفمندي يارانه‌ها درآمد سرانه ايراني‌ها را افزايش مي‌دهد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

يونايتدپرس:هدفمندي يارانه‌ها درآمد سرانه ايراني‌ها را افزايش مي‌دهد

 

جمعه 3 دي 1389 ۱۱ : ۵۵ ساعت
منبع : فارس
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
واكنش رسانه‌هاي خارجي/
يونايتدپرس با اشاره به اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها در ايران نوشت اجراي دقيق و كامل اين قانون باعث افزايش درآمد سرانه و جلوگيري از اتلاف انرژي در ايران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس يونايتد پرس ضمن اشاره به اجراي قانون هدفمندي يارانه ها در ايران نوشت با اجراي اين قانون و حذف تدريجي يارانه ها ميزان مصرف انرژي در اقتصاد ايران به شدت كاهش خواهد يافت .
قيمت بنزين در هفته جاري از 0.06 دلار در هر گالن به بيش از يك دلار افزايش يافته است . اين در حالي است كه تا پيش از آن دولت ايران هر سال 100 ميليارد دلار صرف پرداخت يارانه مي كرد .
صندوق بين المللي پول در گزارش ماه سپتامبر خود ضمن ارزيابي نسبت به اجراي قانون حذف يارانه ها در ايران نوشت اجراي اين قانون موجب كاهش مصرف انرژي در ايران خواهد شد .
بر اساس اين گزارش اگر اين قانون به طور كامل و دقيق اجرا شود دو پيامد مثبت براي اقتصاد ايران در بر خواهد داشت كه يكي افزايش درآمد سرانه و ديگري جلوگيري از اتلاف مصرف انرژي خواهد بود .
يونايتدپرس اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها را با موضوع تحريم ها نيز مرتبط دانسته و مدعي شده است ايران براي كاستن از فشار تحريم ها اقدام به اين كار كرده است.
روزنامه انگليسي فايننشال تايمز نيز در گزارشي تحليلي جلوگيري از اتلاف انرژي را از آثار مثبت و تورم را از آثار منفي اين قانون دانسته است.
فايننشال تايمز در گزارش خود نوشته است با اجراي اين قانون قيمت بنزين و ساير فرآورده هاي نفتي در ايران به شدت افزايش يافته است و اين مساله تاثير زيادي بر هزينه هاي حمل و نقل در اقتصاد ايران گذاشته است.
اين روزنامه افزود: در عين حال ايران طي دهه هاي گذشته مبالغ سنگيني را صرف پرداخت يارانه انرژي مي كرده كه اين مساله موجب اتلاف مصرف انرژي و كسري بودجه دولت شده است.

 
 
جمعه 3 دی 1389  12:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها