0

وحید دستجردی مطرح کرد: ترکستانی از بیماری فارغ شود آماده خدمت است/ سرنوشت متخلفان دستیاری

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وحید دستجردی مطرح کرد: ترکستانی از بیماری فارغ شود آماده خدمت است/ سرنوشت متخلفان دستیاری

 

جمعه 3 دي 1389 ۱۰ : ۴۷ ساعت
منبع : مهر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
وحید دستجردی مطرح کرد:
ترکستانی از بیماری فارغ شود آماده خدمت است/ سرنوشت متخلفان دستیاری
وزیر بهداشت درباره سرنوشت ترکستانی در معاونت دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دکتر ترکستانی بهترین معاون بنده در وزارت بهداشت است که فردی متعهد است و برای خدمت به مردم از خودش هم می‌گذرد. اگر از بستر بیماری به سلامت بلند شوند مسئولیت را بر عهده می‌گیرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحیدستجردی پنجشنبه در حاشیه شصت و پنجمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی مطمئنا در هزینه‌ها مراکز آموزشی و درمانی تاثیر خواهد داشت که باید در این رابطه با رعایت اصلاح الگوی مصرف، مقداری از هزینه‌ها را کاهش داد که البته دولت نیز بخشی از یارانه هدفمندی را در بخش‌های مهمی چون بخش سلامت به کار می گیرد.


وی افزود: به روسای دانشگاه‌ها اطمینان دادم که نگران افزایش هزینه‌های معقول نباشند اما در عین حال نیز الگوی مصرف را رعایت کنند.


طرح هدفمندی یارانه‌ها تاثیری در افزایش شهریه دانشگاه‌ها نخواهد داشت

دستجردی یادآور شد: طرح هدفمندی یارانه‌ها تاثیری در افزایش شهریه دانشگاه‌ها ندارد البته در این میان واحدهای بین‌الملل می‌توانند با مجوز وزارت بهداشت هر ساله میزان شهریه دانشجویان را افزایش دهند که نباید با اجرای این طرح هزینه‌های دیگر بر دوش مردم گذاشته شود.


وی درباره افزایش هزینه های دانشجویان در بخش غذا و خوابگاه اظهار داشت: امسال هزینه‌های دانشجویان به هیچ عنوان افزایش نخواهد یافت، البته دولت با توجه به افزایش نرخهای انرژی، کمکهای جدی به ما می کند و نگرانی در این رابطه نداریم و سعی می‌شود این افزایش‌ها برای دانشجویان سرریز نشود.


متخلفان آزمون دستیاری از 3 تا 5 سال از شرکت در آزمون محروم هستند

وزیر بهداشت درباره وضعیت ثبت‌نام مظنونین تخلف در آزمون دستیاری 88 در دوره سی و هشتم آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: کلیه مواردی که از طریق هیئت های رسیدگی به تخلف بدوی و تجدیدنظر به عنوان متخلف شناخته شده اند از سه تا پنج سال نمی توانند در آزمون دستیاری ثبت‌نام کنند که از این 17 مورد، حکم سه نفر قطعی شده است.


وی درباره وضعیت کسانی که به آنها مظنون هستند یادآور شد: وضعیت مظنونین تحت نظر است چرا که یا باید تخلف اثبات شود و یا ظنی به آنها نباشد.


ترکستانی به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است

دستجردی درباره وضعیت معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و سرانجام مسئولیت دکتر فرحناز ترکستانی گفت:
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص پذیرفتن سمت ریاست سازمان ملی جوانان توسط فرحناز ترکستانی، گفت: دکتر ترکستانی بهترین معاون بنده در وزارت بهداشت است. وی فردی متعهد است و برای خدمت به مردم از خودش هم می‌گذرد. مطمئنا اگر وی از بستر بیماری به سلامت بلند شوند، مسئولیت را بر عهده می‌گیرد اما در صورت ادامه بیماری، بحث دیگری است.


وی افزود: متاسفانه دکتر ترکستانی در فاصله کوتاه دوبار به دلیل بیماری بستری شده و اکنون هم در بیمارستان بستری است و اگر از بستر بیماری به سلامت بلند شود، مسئولیت را بر عهده می‌گیرد.


بررسی گزینه های مختلف برای مسئولیت معاونت دانشجویی وزارت بهداشت

دستجردی در خصوص وضعیت سپردن وظیفه معاونت دانشجویی وزارت بهداشت به شخص دیگری گفت: اگر دکتر ترکستانی از وزارت بهداشت برود، معاون جدیدی را تعیین و اعلام خواهیم کرد، البته گزینه‌هایی مختلفی هم مد نظر است که در حال بررسی آنها هستم.


وزیر بهداشت درباره افزایش قیمت دارو در اثر اجرای هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: دولت یارانه دارو را تقبل کرده است و طبق مصوبه مجلس، یارانه دارو پابرجاست، اما هزینه‌هایی چون افزایش قیمت حامل‌های انرژی و مواد اولیه دارویی مقداری به قیمت داروها تاثیر خواهد داشت اما تا پایان امسال افزایش قیمت دارو نخواهیم داشت. هر چند امید است برای سال آینده با حمایت دولت علاوه بر افزایش معقول دارو، افزایش دیگری نداشته باشیم.


وی درخصوص نرخ ویزیت پزشکان نیز تاکید کرد: بر اساس اعلام سازمان نظام پزشکی، ویزیت پزشکان تا پایان امسال افزایش نخواهد یافت و این موضوع برای بیمارستان‌های خصوصی هم همین طور است و تا پایان امسال افزایشی ندارند.


دستجردی با اشاره به ابلاغ سهمیه استخدام پرستاران در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: آزمون استخدام پرستاران اواخر بهمن ماه برگزار می‌شود و نتایج آن اواخر اسفند ماه مشخص و تا پایان سال اعلام می‌شود.


وی درخصوص ثبت نام پزشکان خانواده و پرداخت حقوق آنها گفت: در حال حاضر پزشکان مورد نیاز در طرح پزشک خانواده در سه استان سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان در شهرهای بین 20 تا 50 هزار نفر ثبت‌نام شده‌اند و در سایر گروه‌های مرتبط با پزشک خانواده چون ماماها، بهداشت‌کاران خانواده، روانشناسان و متخصصان تغذیه، کار ثبت‌نام خود را به پایان رسانده‌اند.


وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: کار پزشک خانواده در حال انجام است اما در همین ماه آن را به صورت رسمی به همراه وزیر رفاه اعلام خواهیم کرد. در این زمینه توافق خوبی بین وزارتین بهداشت و رفاه انجام شده است که حقوق آنان بر اساس محرومیت محل خدمت پزشکان خانواده بیشتر می‌شود و باید در نظر داشت که میزان آن بیش از دو میلیون تومان است، البته در حال حاضر پزشکان خانواده‌ای که در این سه استان مشغول به فعالیت هستند دو ماه است که این حقوق را دریافت می‌کنند.

 
 
جمعه 3 دی 1389  12:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها