0

ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري در روز 19 دي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري در روز 19 دي

 

جمعه 3 دي 1389 ۱۱ : ۴۲ ساعت
منبع : ايسنا
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
استاندار قم خبر داد:
ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري در روز 19 دي
استاندار قم از ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري در روز 19 دي خبر داد و گفت: ستاد بزرگداشت ايام‌الله 9 دي و 19 دي تشکيل شده که به منظور گراميداشت اين مناسبت‌ها، جهت بصيرت‌افزايي جامعه به‌ويژه نسل جوان برنامه‌ريزي كند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "محمدحسين موسي‌پور"، در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان قم، خاطرنشان کرد: حضور پرشور نسل جوان در هيات‌هاي مذهبي بيانگر ظرفيت عظيم هيات‌هاي مذهبي براي مقابله با تهاجم فرهنگي و تعميق باورهاي ديني است.


حجت‌الاسلام موسي‌پور با اشاره به برگزاري مراسم عزاداري دهه محرم، اظهار داشت: امسال مجالس سوگواري اباعبدالله‌الحسين(ع) با شور و شکوه هرچه تمام‌تر در ايران اسلامي و بسياري از کشورهاي دنيا برگزار شد.


وي افزود: هيات‌هاي مذهبي بايد از وجود سخنران‌ها و خطباي توانمند در جهت افزايش آگاهي‌ها، بصيرت و معرفت مردم نسبت به مکتب عاشورا استفاده کنند.


حجت‌الاسلام موسي‌پور با بيان اينکه در محافل و مجالس عزاداري بايد محتواي کاملي از معارف شيعي را به مردم و جوانان ارائه دهيم، تصريح کرد: برنامه‌ريزي جامع و مدون براي بهره‌مندي هرچه بيشتر از ظرفيت ايام محرم و مراسم اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) ضرورت دارد.


وي افزود: دشمنان با آگاهي نسبت به جايگاه و اهميت عاشوراي حسيني، به دنبال وارد آوردن خدشه و خرافات به اين عرصه مقدس هستند.


استاندار قم، ضرورت گسترش مسائل فرهنگي و معنوي در محلات محروم شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: دستگاه‌هاي فرهنگي و هيات‌هاي مذهبي بايد با گسترش فعاليت خود در تمام شهر زمينه‌اي براي توسعه آموزه‌هاي ديني و معنوي در اين محلات فراهم آورند.


وي اظهار داشت: ستاد ساماندهي شئون مذهبي بايد با شناسايي نواقص و آسيب‌هاي شکلي و محتوايي عزاداري‌ها و با برنامه‌ريزي و همکاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط، زمينه بهره‌مندي کامل از ظرفيت بي‌نظير فرهنگ عزاداري را فراهم سازد.


حجت‌الاسلام موسي‌پور گفت: دستگاه‌هاي اجرايي هرچه زودتر برنامه‌هاي فرهنگي سال 90 را به شوراي فرهنگ عمومي ارائه کنند تا ضمن بررسي طرح‌ها، هماهنگي و انسجام لازم در اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي را شاهد باشيم.


وي با اشاره به پيشرفت ساخت‌وساز شهرک چاپ و نشر استان، گفت: به‌زودي کار واگذاري زمين‌هاي اين شهرک آغاز خواهد شد.

 
 
جمعه 3 دی 1389  11:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها