0

سگی که به‌جای مواد، کارت حافظه پیدا می‌کند

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

سگی که به‌جای مواد، کارت حافظه پیدا می‌کند

ماموران فدرال امریکا، دیروز برای یازده ساعت در یکی از شهرهای ایالت ایندیانای امریکا به دنبال فایل‌های ویدیویی گشتند که مجرمی پنهان کرده بود.
ماموران زیادی در خانه‌ی این مجرم رفت و آمد کردند، اما یکی از این ماموران، سگی از نژاد «لابرادور» بود. این سگ که Bear نام دارد، نقش بزرگی در تفتیش خانه‌ی مجرمین ایفا می‌کند.
سگ‌های «لابرادور» در یافتن لاشه‌ی شکار به شکارچی‌ها کمک می‌کنند. ماموران پلیس هم آن‌ها را برای پیدا کردن مواد مخدر، بمب یا مجرمین تربیت می‌کنند. با این حال، Bear قابلیت ویژه‌ای دارد. 
 
 
«تاد جردن» که این سگ را تربیت می‌کند، درباره‌اش می‌گوید: «Bear سگ ویژه‌ای است چون می‌تواند کارت‌های حافظه‌ی SD، فلش درایوها، هاردهای اکسترنال و آی‌پدها را پیدا کند.»
او می‌گوید که فقط سه سگ در ایالات متحده امریکا این توانایی را دارند: «احتمالا مواد الکترونیک بویی دارد که ما نمی‌توانیم حس کنیم.»
وقتی که Bear قطعه‌ای الکترونیکی پیدا می‌کند، مربی‌اش را به سمت آن راهنمایی و سپس جایزه‌ای دریافت می‌کند.
 
 
جردن درباره‌ی کمک Bear به تیم‌شان می‌گوید: «فکر کنید ماموران می‌خواهند یک کارت حافظه‌ی MicroSD را در خانه‌ای پیدا کنند؛ کارتی که به‌اندازه‌ی یک ناخن است. ماموران باید ساعت‌ها برای پیدا کردن‌اش تلاش کنند. مخصوصا که اگر مخفی‌اش کرده باشند.»
تاد جردن امیدوار است که استفاده از چنین سگ‌هایی در نیروهایی به غیر از پلیس هم مرسوم شود.
 
سه شنبه 23 تیر 1394  12:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها