0

شهر لارناکا و جاذبه های تاریخی آن

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

شهر لارناکا و جاذبه های تاریخی آن

شهر لارناکا شهری بسیار مشهور و معروف در قبرس شمالی است که شمار توریست های آن روز به روز در حال زیاد شدن هستند. جاذبه های تاریخی این شهر بسیار زیاد است چرا که شهر از قدمت بالایی برخوردار است.

lazaros-church-1

lazaros-church-6-1024x678

یکی از این جاذبه کلیسای آژیوس لازاروس است که در واقع به نام فردی است که حضرت مسیح علیه السلام وی را زنده کرد. بعد از این اتفاق یهودی های منطقه وی را تبعید می کنند و او نیز وارد اورشلیم می شود و در آن جا مستقر شده و بعد از مدتی هم به لارناکا می رود.

lazaros-church-5

وی مدت زمان عمر خود را بعد از تولد، به صورت کشیش سپری می کند. وقتی که مرگ مجدد این فرد فرا می رسد وی را در همین محل به خاک می سپارند. در واقع این محل جایی بوده که به کشیشی می پرداخته است

lazaros-church-4

بعد از وفات وی بر روی او یک بنا می سازند اما در تاریخ ثبت شده که جسد وی دوبار نبش شده است و در دو مکان دیگر وی را دفن کرده اند. به هر حال مقبره ی وی هنوز پا برجاست.

lazaros-church-3

این کلیسا در اواخر قرن نهم ساخته شده است و طراحی آن بسیار جذاب است چرا که از سبک بیزانس استفاده شده است. این کلیسا در اصل یکی از سه کلیسایی است که با سبک بیزانسی ساخته شده اند و از دوران بیزانس باقی مانده است.

lazaros-church-2

این کلیسا یک موزه دارد که در آن اشیای گرانبها و اسناد مهم نگهداری می شود. در زمانی که اجناس و موارد داخلی این موزه در حال انتقال به قلعه لارناکا بود متاسفانه اشیای آن دزدیده شد و بعد تنها یک سند بی ارزش باقی ماند. امروزه در آن از اشیای مذهبی نگهداری می شود که از شهرهای دیگر وارد کرده اند

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 تیر 1394  9:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها