0

آبشارهای نومل گلستان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آبشارهای نومل گلستان

Waterfalls Nvml Golestan (1)

 

جلوهای طبيعی و ديدنيهای اطراف کوه در استان گلستان مجموعه آبشارهای نومل که در فاصله ۷ كيلومتری ازجاده اصلی گرگان – مشهد در شهرستان گرگان در روستای نومل واقع شده اند می باشد .

Waterfalls Nvml Golestan (2)

 

Waterfalls Nvml Golestan (3)

 

روستای نومل گرگان واقع در دهستان استرآباد جنوبی براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیتی معادل ۱٬۵۲۰ نفر (۳۹۰ خانوار) داشته که اكثريت ساكنان اين روستا به كشاورزی و دامداری مشغول هستند .

Waterfalls Nvml Golestan (4)

 

مجموعه آبشارهای نومل گرگان شامل ۶ آبشار بزرگ می باشد که بلندترین آبشار این مجموعه با ارتفاع بیش از ۳۰ متر به آبشار نومل شهرت یافته است .

Waterfalls Nvml Golestan (5)

 

سایر آبشارهای مجموعه آبشارهای نومل گرگان آبشار دو قلوی نومل، آبشار ایستگاه نومل ۱ و ۲ می باشند . آبشار دو قلو ایستگاه نومل با ۵ متر ارتفاع در منطقه جنگلی چلگیسو یکی از کم نظیر ترین آبشارها در سطح منطقه محسوب می شود .

Waterfalls Nvml Golestan (6)

 

آبشار ایستگاه یکی دیگر از مجموعه آبشارهای نومل گرگان بوده که ۳۰ متر ارتفاع دارد و همچنین آبشار ایستگاه ۲ در این منطقه در حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد.

Waterfalls Nvml Golestan (8)

 

Waterfalls Nvml Golestan (7)

 

موقعیت جغرافیایی دقیق مجموعه آبشارهای نومل گرگان در فاصله ۴ کیلومتر در شمال روستای نومل و در جنگلهای منطقه چهل گیسو (چلگیسو) می باشد که البته در مسیر سختی قرار دارند و دسترسی به آن ها کمی مشکل است و برای بازدید از مجموعه گردشگری آبشارهای نومل گرگان راهنمای محلی نیاز دارید .

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 تیر 1394  9:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها