0

حمله خرس به زن تنها در کوه دنا

 
rezazare4
rezazare4
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 2403
محل سکونت : یزد

حمله خرس به زن تنها در کوه دنا

 


حمله خرس

زن عشایر به دلیل آنتن ندادن گوشی موبایل به مسیری رفت که در آنجا گرفتار حمله خرس شد. خرش وحشی کوهستان به شهربانوی 30 ساله حمله و او را به شدن زخمی کرد.

 

آنتن ندادن موبایل، زن عشایری را در مسیر خرس قرار داد و وی را به کام سرنوشت دردناک فرو برد. این زن 30 ساله به نام شهربانو محمدی از طایفه عشایر فارسیمدان سرتنگ کوه دنا برای گرفتن یک تماس تلفنی ناخواسته پای در مسیر خرس وحشی قرار داد و مورد حمله قرار گرفت.

شهربانو که در این حمله آسیب شدید دیده بود به علت تاریکی هوا و صعب العبور بودن راه 20 ساعتی در میان درد و خون در چادر عشایری نگهداری شد و پس از روشن شدن هوا با نخستین خودرو به مرکز بهداشت روستای پادنا و از آنجا به بیمارستان سمیرم منتقل شد.مصطفی سلطانی یکی از اقوام نزدیک شهربانو درباره حادثه به خبرنگار شوک گفت: خانه عموزاده من در کوه دنا و در منطقه ای بین استان اصفهان و شهرستان یاسوج قرار دارد. عصر پنجشنبه 18 تیرماه شهربانو برای تماس با پدرش با شوهر خود از چادر خارج شدند و برای اینکه بتوانند به منطقه ای برسند که موبایل آنتن بدهد صخره ها را یکی پس از دیگری بالا رفتند و ناخواسته کمی از چادرها فاصله گرفتند، در همین لحظات که این زوج حواسشان به تلفن همراه بود ناگهان شوهر شهربانو صدای غرشی را از پشت سرش می شنود و وقتی برمی گردد خرس بزرگی را دیده و سریع پشت سنگ ها می پرد. شهربانو در آن زمان کمی از شوهرش فاصله داشته و وقتی متوجه شرایط می شود خرس به او نزدیک شده و او فرصت فرار پیدا نمی کند. شهربانو در آن لحظات تنها فکری که به ذهنش رسیده بود این بود که روی پا نشسته و دست ها را روی سرش نگه دارد.
 
این زوج ناخواسته در قلمروی خرس قرار گرفته بودند و حیوان خشمگین برای دور کردن به آنها حمله کرده بود.در این حمله خرس ابتدا دستان شهربانو را از کتف گرفته و سپس به یک گذرگاه 3-2 متری پرتابش می کند که در اثر این پرتاب شهربانو دچار شکستگی سر و آسیب دیدگی کمر شده است.این زن پس از این حادثه از هوش رفته و با درخواست کمک همسرش و یاری بستگان به چادر عشایری منتقل شده است.سلطانی ادامه داد: این نخستین باری بود که ما شاهد چنین اتفاقی بودیم چون این مناطق بکر است و حیوانات وحشی زیادی دارد ولی تا به حال هرگز به انسان حمله نکرده و فقط با تخریب چادرها خساراتی را به عشایر زده بودند.شهربانو محمدی نیز که به دلیل درد و جراحات شدید چندان قادر به صحبت نبود در چند کلمه از حادثه این گونه گفت: من و شوهرم آن روز از چادر دور شده بودیم که خرس حمله کرد و دستم را گرفت. آنقدر درد شدید بود که من از هوش رفتم و وقتی به هوش آمدم در چادر بودم.آسیب دیدگی من خیلی شدید است و امیدوارم هر چه زودتر خوب شوم و به زندگی برگردم.
دوشنبه 22 تیر 1394  5:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها