0

تقسیم طلا و جواهر در چلوکبابی، سارقان منازل را به دام انداخت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تقسیم طلا و جواهر در چلوکبابی، سارقان منازل را به دام انداخت

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سارقان منازل شرق پایتخت خبر داد.

 

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پنجم خرداد ماه امسال از طریق تماس یکی از شهروندان خانم با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، اخبار و اطلاعاتی مبنی بر حضور مشکوک چند جوان در داخل یک رستوران چلوکبابی در منطقه تهرانپارس اعلام شد. در تماس با 110 اعلام شده بود که دو جوان با قیافه‌های مشکوک در داخل یک کبابی در حال تقسیم طلا و جواهرات بین خود هستند.

 

با حضور مأموران کلانتری 126 تهرانپارس در محل، دو جوان حاضر در رستوران به محض توقف گشت موتورسوار در مقابل رستوران و با به جا گذاشتن یک دستگاه خودرو سواری پیکان وانت سفید رنگ و ضمن رها کردن کیف دستی حاوی مقادیر متنابهی طلا و جواهرات از محل متواری شدند.

 

با توجه به کشف مقادیر قابل توجهی طلا و جواهرات و احتمال سرقت آنها به شیوه سرقت منزل، پرونده اولیه در این خصوص تشکیل و ضمن هماهنگی با شعبه دوم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در شرایطی که تحقیقات برای شناسایی آخرین مالک خودرو پیکان وانت - به صورت قولنامه ی دستی و در چندین نوبت خرید و فروش شده بود - در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت، کارآگاهان در بازرسی دقیق از داخل پیکان وانت موفق به پیدا کردن یک عدد فیش بانکی شدند.

 

با بررسی تراکنش مالی صورت گرفته از طریق فیش بانکی، یکی از شهروندان در منطقه تهرانپارس شناسایی و در تحقیقات از وی مشخص شد که پول واریز شده به حسابش بابت اجاره یک واحد آپارتمانی مسکونی در فلکه اول تهرانپارس خیابان 154 شرقی بوده است. صاحب آپارتمان به کارآگاهان گفت: این پول توسط مستأجر بنده به نام حسن . ک به حسابم واریز شده است.

 

کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی نامحسوس اطمینان پیدا کردند آپارتمانی که به صورت مجردی از سوی حسن . ک (24 ساله) اجاره شده به محل تردد افراد ناشناسی تبدیل شده که همین موضوع زمینه نارضایتی سایر ساکنان آپارتمان را ایجاد کرده. در ادامه، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اطمینان از حضور حسن در داخل آپارتمان قصد دستگیری وی را داشتند اما او که حفاظ در را از داخل قفل کرده بود، با اطلاع از حضور کارآگاهان اقدام به فرار از طریق پنجره آپارتمان در طبقه سوم ساختمان کرد که نهایتا با توجه به محاصره کامل مجتمع از سوی کارآگاهان، وی دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

حسن پس از دستگیری و در همان مراحل اولیه تحقیقات صراحتا به ارتکاب سرقتهای منازل شهر تهران اعتراف و دو همدست خود به نام های رضا . ک (آخرین خریدار خودرو پیکان وانت) و جعفر . ن را به مأموران معرفی کرد؛ با شناسایی مخفیگاه رضا ( 22 ساله) و جعفر ( 25 ساله) در خیابان دماوند و فلکه اول تهرانپارس، این دو نفر دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

 

با انجام تحقیقات از دو متهم دستگیر شده، آنها نیز اعترافات حسن . ک را تأیید کردند. در ادامه جعفر در اعترافات خود عنوان کرد که علاوه بر انجام سرقتهای انجام شده با حسن و رضا، با دو سارق دیگر منزل به نامهای مرتضی . م و میلاد . ه سرقتهای مشترک و متعدد دیگری را انجام داده است.

 

با شناسایی مخفیگاه مرتضی 24 ساله و میلاد 23 ساله در بلوار ابوذر، ابتدا مرتضی در منزلش دستگیر شد. در زمان دستگیری میلاد، با وجود صدور دستور ایست از سوی کارآگاهان وی اقدام به فرار از طریق پشت بامهای مجتمع‌های مسکونی می کند. کارآگاهان پس از یک تعقیب و گریز در پشت بام های مجتمع‌های مسکونی منطقه بلوار ابوذر و در حالی که میلاد همچنان بی توجه به دستور ایست آنها قصد فرار داشت، با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک گلوله و مجروح کردن دست چپ میلاد می کنند؛ نهایتا در حالیکه میلاد همچنان قصد متواری شدن از طریق دیوار مشترک دو مجتمع مسکونی را داشت، از ارتفاع سقوط کرده و فوت شد.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهمین صراحتا به ده ها فقره سرقت به شیوه‌های تخریب در منازل، بالکن و پنجره روی، عمدتا در مناطق تهرانپارس، افسریه، نظام آباد، پاسداران، مشیریه و .... و در زمانهای اولیه تاریکی هوا اعتراف داشته‌اند. متهمان با صدور قرار بازداشت قانونی و به دستور شعبه دوم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 

انتهای پیام

یک شنبه 21 تیر 1394  7:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها