0

ویندوز ۱۰ موبایل در برابر ویندوزفون ۸.۱؛ تغییرات را ببینید!

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

ویندوز ۱۰ موبایل در برابر ویندوزفون ۸.۱؛ تغییرات را ببینید!

 

هرچند مدیران مایکروسافت به روشنی دریافته‌اند که صرف هزینه ۸ میلیارد دلاری برای تصاحب بخش کسب‌وکار موبایلی نوکیا که در چند روز اخیر شاهد تعدیل بخشی از کارمندان آن بوده‌ایم، اشتباه بوده است، با این حال این موضوع هیچ مانعی بر سر راه توسعه پلتفرم موبایلی ردموندی ها که قرار است نسخه بعدی آن با نام ویندوز ۱۰ موبایل عرضه شود ایجاد نکرده است.


windows-10-mobile-handset-10_story

 با روی کار آمدن ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل جدید مایکروسافت، شاهد تغییر مسیر حرکت این شرکت در عرصه‌های گوناگون بوده‌ایم. یکی از این تغییرات مربوط به میزان اهمیت قائل شده به بازخوردهای دریافتی از سوی استفاده‌کنندگان پلتفرم‌های ردموندی هاست است؛ به گونه‌ای که این شرکت هر از چند گاهی نسخه‌ای تازه از سیستم‌عامل خود را در قالب یک بیلد به صورت همگانی منتشر می‌کند و سپس تغییرات مناسب را با دریافت پیشنهاداتی از اینسایدرها اعمال می‌کند.

به گفته مایکروسافت این روند حتی پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ ادامه پیدا خواهد کرد، زیرا ویندوز ۱۰ آخرین نسل از سیستم‌عامل ویندوز بوده و این بدان معناست که امکانات بیشتر صرفاً در قالب بسته‌های به‌روزرسانی عرضه خواهند شد. هرچند بنا بر اطلاعات قبلی هفته آینده نسخه نهایی ویندوز ۱۰ دسکتاپ به دست علاقه‌مندان خواهد رسید، با این حال نسخه موبایلی این سیستم‌عامل زودتر از پاییز منتشر نمی‌شود.

تاکنون بیلد های مختلفی از پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ موبایل برای اینسایدرها منتشر شده که شمایی کلی از نسخه نهایی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در همین راستا وب‌سایت فون آرنا به تازگی مقایسه‌ای مابین رابط کاربری قسمت‌های اصلی ویندوز فون ۸.۱ و بیلد ۱۰۱۳۶ ویندوز ۱۰ موبایل انجام داده که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید

هرچند ممکن است در نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل شاهد به کار گیری رابط کاربری متفاوت‌تری باشیم، با این حال تا بیلد ۱۰۱۳۶ صرفاً به اعمال تغییرات مشاهده شده بسنده گردیده است.

 

یک شنبه 21 تیر 1394  2:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها