0

روزانه 800 ایرانی جان خود را از دست می دهند

 
gazalsabz
gazalsabz
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1125
محل سکونت : آذربایجان شرقی

روزانه 800 ایرانی جان خود را از دست می دهند

ضو هيئت علمي گروه تغذيه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با اشاره به اينكه بيماري سرطان روندي صعودي را به خود گرفته است، تاكيد كرد: در صورتي كه در سال‌هاي آينده نيز با اين روند حركت كنيم تا سال 2020 بيماري سرطان از قلبي و عروقي پيشي مي‌گيرد.
فارس: عضو هيئت علمي گروه تغذيه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با بيان اينكه در هر 1.7 ثانيه يك نفر در كشور جان خود را از دست مي‌دهد، گفت: روزانه 800 نفر در كشور فوت مي‌كنند.

سيد‌مرتضي صفوي ظهر امروز در همايش فرهنگ‌سازي مصرف آبزيان و نقش آن در سلامت اظهار داشت: بايد فرهنگ استفاده ماهي را از كودكستان به بچه‌ها آموزش داد.

وي با بيان اينكه مصرف دو تا سه بار ماهي در هفته نتيجه اجماعي متخصصان امور تغذيه بوده است، بيان داشت: مصرف ماهي ارزشمند است و البته بايد راه استفاده از آن را پيدا كرد.

عضو هيئت علمي گروه تغذيه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با بيان اينكه در هر 1.7 ثانيه، يك نفر در كشور جان خود را از دست مي‌دهد، ادامه داد: روزانه 800 نفر در كشور فوت مي‌كنند كه حدود 380 نفر آنها در اثر بيماري قلبي و عروقي است.

وي گفت: اين در حالي است كه بيشتر اين مرگ‌ها قابل پيشگيري است.

صفوي حركت به سمت استفاده از ماهي در كشور را بسيار كند دانست و افزود: بايد اين حركت افزايش يابد و سير صعودي به خود گيرد.

وي با اشاره به اينكه تغذيه افراد در كشور ما ناسالم است، گفت: با تغذيه مناسب بيماري‌ها كمتر به سراغ فرد مي‌آيد.

عضو هيئت علمي گروه تغذيه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با اشاره به اينكه بيماري سرطان روندي صعودي را به خود گرفته است، تاكيد كرد: در صورتي كه در سال‌هاي آينده نيز با اين روند حركت كنيم تا سال 2020 بيماري سرطان از قلبي و عروقي پيشي مي‌گيرد.

وي ادامه داد: بسياري از آلودگي‌ها دست‌ساز آدمي سبب بيماري سرطان شده است.

صفوي با بيان اينكه در صورتي كه نحوه مصرف و تغذيه را اصلاح كنيم از اين معضل سرطان جلوگيري خواهيم كرد، گفت: بايد در زمينه تغذيه مناسب در جامعه فرهنگ‌سازي كنيم.

وي افزود: براي نمونه آژانس استاندارد جهاني تعيين كرده است زنان باردار و شيرده يك تا دو بار در هفته مصرف ماهي داشته باشند.

عضو هيئت علمي گروه تغذيه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با بيان اينكه البته نوع پخت ماهي بر انرژي حاصل از آن تاثيرگذار است، خاطرنشان كرد: سرخ كردن ماهي سبب افزايش ميزان كالري آن و افزايش وزن مي‌شود كه براي جلوگيري از اين امر بهتر است ماهي را به روش‌هاي ديگر طبخ كرد.

پنج شنبه 2 دی 1389  11:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها