0

13 قانون مهم زندگی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

13 قانون مهم زندگی

 

13 قانون مهم زندگی
13 قانون مهم زندگی
قانون اول _ بدنتون رو گرامی بدارید. تا خودتون رو دوست نداشته باشید كائنات چیزی به شما نمی دهند.

قانون دوم _ اگر خود شما ذهنتون رو كنترل نكنید، دیگری اون رو كنترل خواهد كرد! مثلا" وقتی كه شما نمی تونین ذهنتون رو كنترل كنید و وجودتون از نفرت انباشته میشه ، در این زمان دیگری داره ذهن شما رو كنترل می كنه.پس هر وقت كنترل ذهنت دست خودت نباشه حتما" دست كس دیگریست.

قانون سوم _ به خودتون بگید در زندگی گذشته ی من ، چیزی به نام اشتباه وجود نداره! پس خودتون رو برای هر كاری كه كردین ببخشین و حالا فقط به چشم یك تجربه بهش نگاه كنین.

قانون چهارم _ درسهای زندگی ما اونقدر تكرار میشن تا اونها رو بیاموزیم. پس تا نیمه ی تاریك رو نشناسیم نمی تونیم جلوی تكرار شدن اونها رو بگیریم. اگه روی نیمه ی تاریك كار كردین اما هنوز حوادثی دارن تكرار میشن پس هنوز چیزهایی در نیمه ی تاریك هست كه كشفش نكردین.

قانون پنجم _ همه چیز از درون خود ما شروع میشه و به بیرون می ره ( عشق، نفرت و ...) پس وقتی چیزی در محیط بیرون آزارتون می ده باید درون خودتون رو بررسی كنین و دست از قضاوت كردن دائمی دیگران بردارید.

قانون ششم ـ هر چیزی كه بر ما واقع میشه و برای ما رخ می ده، بازتاب مستقیم اندیشه های ماست. تو همانی كه می اندیشی. هر چیزی كه امروز هستین بازتاب اندیشه های دیروزتونه و هر چیزی كه فردا می شین بازتاب اندیشه های امروزتونه.

قانون هفتم _ كنترل زندگی خودتون رو با كنترل باورهای خودتون در دست بگیرید. یعنی چون باور ما قدرت خلق كنندگی داره پس اگر باورهامون رو ببینیم و كنترل كنیم، زندگیمون رو كنترل و هدایت كرده ایم. وقتی از سر صبح به این فكر می كنین كه امروز حتما" روز بدیه انتظار نداشته باشین كه همه چیز خوب پیش بره!

قانون هشتم _ قوانین زندگی از بدو تولد در وجود ماست. ما فقط با این درسها داریم اونها رو دوباره به یاد می آریم. پس اون دوستانی كه دچار انواع و اقسام مشكلات و بیماریها هستند به یاد بیارن كه سلامت دنیا اومده اند و در بدو تولد هیچ مشكلی نداشته اند و باید به سراغ فكرهاشون برن . مخصوصا" اونها كه بیماری جسمی دارن به این فكر كنند كه هیچ آدمی بیمار نمیشه مگه اینكه اول فكرش بیمار میشه و هیچ آدمی درمان نمیشه مگر اینكه اول فكرش درمان بشه.

قانون نهم _ انتخاب چگونه زندگی كردن صد در صد با خود ماست! یادتون نره! نه حتی نود و نه درصد! دقیقا" صد در صد! به همین دلیله كه خدا عادله.)

قانون دهم _ جایی بهتر از این جا و زمانی بهتر از اكنون وجود نداره! تو در نهایت كمالی در همین لحظه و هم اكنون! چون تو در هر زمان به بهترین كاری كه در اون موقع از دستت بر می اومده مشغول بودی و در این زمان هم همین طور! پس حالا در لحظه ی ابدی زندگی كن! تا یاد نگیریم در لحظه ی ابدی زندگی كنیم در هیچ كدوم از تمرینات ذهنی كاملا" موفق نمیشیم چون خیلی چیزها مثل شهود زمانی دریافت میشن كه ما در لحظه ی ابدی اكنون هستیم. و خوشبختی واقعی در اثر رضایت از لحظه ی ابدی اكنون به دست می آد نه فقط انجام شدن آرزوها! و این قانونی عجیب اما واقعیست كه باید خیلی بهش فكر كنین.

قانون یازدهم _ آنچه كه در دنیا با اون روبرو میشیم، نتیجه ی تغییرات درونی ماست. انسانی كه زیبا فكر می كنه دنیایی از زیبایی به او داده میشه و انسانی كه زشت فكر می كنه دنیایی از زشتی می سازه. نباید مدام از زشتكاریهای دیگران حرف بزنید چون عین اون در زندگی شما انجام می گیره و همه ی دنیا طوری می چرخه كه شما هم وسوسه بشین همون كار زشت رو مرتكب بشین!

قانون دوازدهم _ كسی كه به خدا توكل میكنه آروم بر جا می مونه. كسی كه طرح الهیش رو می طلبه مضطرب این طرف و اون طرف نمی دوه و نمی خواد خودش همه چیز رو حل كنه! فراموش نكنید! جنگ از آن خداست نه از آن ما! پس آروم بگیرین. دو دستی به یه آرزو نچسبین و نگین اگه این شد كه خوشبختم والا بدبختم! چون چسبیدن به چیزی باعث دفع اون میشه. قانون عدم مقاومت یادمون نره.

قانون سیزدهم _ فن شناوری در آب! یعنی در رودخانه ی زندگی فن شناگری در آب رو باید یاد بگیری تا غرق نشید و راحت به سر منزل مقصود برسید. این كار از طریق تطبیق دادن خودمون با محیط انجام میشه. مثلا" نگید من عادت دارم همیشه غذای خونگی بخورم و حالا كه وسط جاده گیر كردم واویلاست چون نمی تونم غذای رستوران بخورم! خودتون رو عادت بدید كه در شرایط خاص بتونید خودتون رو با محیط وفق بدید. این راز پیروزیه. همیشه قبل از هر " نه‌"ی قاطعانه فكر كنین واقعا" شاید بشه آره گفت!

یادمه استاد خوبی در زمان تدریس این درس از ما پرسید به نظر شما سوسك قویتربوده یا دایناسور؟ بیشتر ما گفتیم معلومه دایناسورها قوی تر بوده اند.اما اون گفت سوسكها قویتر بوده اند! چون دایناسورها زود نابود شدند اما سوسكها هنوز باقی هستند. می دونین چرا؟ چون اونها یه خصوصیت خاص دارند و اون هم توانایی تطبیق دادن خودشون با محیطه!من خودم در جایی دیدم كه وقتی منطقه ای رو برای نابودی سوسكها با سم خیلی قوی ای سمپاشی كردند بعد از مدتی چند سوسك پیدا شدند كه بدنهاشون كاملا" سفید و براق بود! و متخصصی گفت این چند تا دونه موفق شدند .بدنشون رو حتی با اون سوسك كش قوی تطبیق بدن و زنده بمونن و اگه ولشون كنیم حالا واسه خودشون دوباره خانواده درست می كنن!

هر چقدر ما در تطبیق دادن خودمون با محیط ( و صبر و حفظ آرامش در مشكلات) قویتر باشیم یعنی بیشتر فن شناوری در آب رو به كار بسته ایم.زندگی مثل یك رودخونه است و ما باید این مسیر رو طی كنیم. اونهم با شنا. این مائیم كه تصمیم می گیریم در جهت جریان آب شنا كنیم یا خلاف اون. و این مسیر رو با عشق بریم یا با نفرت.

شنا كردن همراه جریان آب ( نه خلاف جهت اون) چند مزیت داره :

1 _ باعث میشه بتونیم از مناظر اطراف لذت ببریم.
2 _ چون به در و دیوار برخورد نمی كنیم پس پرت انرژی هم نخواهیم داشت.
3 _ چون در مسیر هستیم به دلیل نداشتن پرت انرژی سبك شنا می كنیم.

نكته ی مهم _ اگر ما در طی شنا كردن تو رودخونه ی زندگی مدام نگران رسیدن به هدفمون كه اونطرف رودخونه است باشیم و هی ذهنا" با خودمون بجنگیم كه " آخه بالاخره من می تونم به هدفم برسم یا نه؟ نكنه من بهش نرسم؟ اگه به هدف و آرزوم نرسم چی كار كنم؟ " چیزی از شنا كردنمون در رودخونه نمی فهمیم و نمی تونیم از مسیر و خود شنا كردن لذت ببریم. پس معلومه قاعده ی شناكردن همراه جریان آب رو رعایت نكردیم!

نكته ی مهم _ تا باد مخالف وزید كه ما نباید به سروكله مون بكوبیم كه همه چی از دست رفت! چون با این كارها ما شروع به مبارزه های عجولانه می كنیم ، درگیر میشیم، و درگیر كه می شیم از نظر روحی خسته میشیم یعنی دچار پرت انرژی میشیم! پس در این صورت هم فن شناوری در آب رو رعایت نكردیم.

نكته ی مهم _ فراموش نكنید اگه چیزی حق الهی شماست برای به دست آوردن اون ، نیاز به تلاش دارین اما نیاز به جنگ ندارین! معمولا" ما مرز بین تلاش كردن رو با جنگیدن نمی دونیم.دوستان زیادی از من می پرسن كه چرا دارن تلاش می كنن اما به هدفشون نمی رسن و هر كاری می كنن انگار از اون دورتر میشن.هر تلاشی كه با نگرانی و اضطراب و ترس از اینكه اگه نشه چی میشه همراه بشه دیگه تلاش نیست بلكه جنگیدنه و محكوم به شكسته چون طبق آیه ای در انجیل " جنگ از آن خداست نه انسان! " این جا من به اونها می گم از قانون رها كردن و عدم مقاومت استفاده كن.

نكته ی مهم
_ قانون رها كردن به معنی تلاش نكردن نیست بلكه به معنی رها كردن "اضطرابها و ترس از نشدنه" و آروم گرفتن. اسكاول شین در كتاب چهار اثرش مثال قشنگی می زنه . اون می گه بچه ها شب عید كریسمس چون باور دارند بابا نوئل توی جورابشون كادو می گذاره تخت می گیرن می خوابن ! هیچ وقت تا صبح حرص نمی خورن كه نكنه بابانوئل نیاد! اون می گه برای به دست آوردن هر آرزو باید مثل این بچه ها بود.
یعنی تلاشت رو بكن و بعد بسپار به خدا و به رضای اون كه صلاح تو رو بهتر از تو می دونه راضی باش! به طرح الهیت خشنود باش! این یعنی قانون عدم مقاومت.
قانون راز میگه تلاش كن و در مسیر هدفت گام بردار اما نمی گه بجنگ تا اون رو به دست بیاری. خودت رو به آب و آتیش بزن و مدام نگران باش كه اگه نشه چی میشه!

نكته ی مهم _ قانون عدم مقاومت میگه اگه برای به دست آوردن چیزی شروع به جنگیدن كنی اون از تو دور میشه و از تو فرار میكنه!

نكته ی مهم _ باید از شناوری در آب لذت ببری. یعنی اگه می خوای بهترینها رو دریافت كنی باید براش گودال بكنی. بزرگترین گودال اینه كه شاد باشی و لذت ببری و در هر كاری كه انجام می دی از اون انرژی بگیری حتی اگه كاری باشه كه دوستش نداری.برای این منظور باید تمرین كنی كه بتونی در لحظه ی ابدی اكنون زندگی كنی. چون هر چیزی كه ازش لذت ببری ازش انرژی می گیری و از هر چیزی و كاری كه با نفرت و آزردگی و بدون حضور در لحظه ی ابدی بخوای انجامش بدی از تو انرژی می گیره و دچار پرت انرژی میشی. پس اگه مثلا" مجبوری آشپزی كنی اما از این كار متنفری باید تمرین لحظه ی ابدی اكنون رو براش انجام بدی و اون رو مراقبه كنی تا ازش لذت ببری تا نتونه تو رو دچار پرت انرژی بكنه. لطفا" نگید نمی تونم هر كاری رو با عشق انجام بدم یادتون باشه اگه كاری رو با عشق انجام ندید پس با نفرت انجام خواهید داد و این فقط به ضرر شماست.

امیدوارم در تك تك این آداب دقت كنید چون بزرگترین راههای كامیابی و شادمانی در این درس نهفته است. به جملات خوب فكر كنید و از استاد درونتون بخواهید كه یاریتون بده كه با همه ی وجود ، معانی درونی و عمیق این درس رو به شما نشون بده. مطمئنم با به كار بستن آداب زندگی معجزات بی نظیری در پیش رو خواهید داشت. در لحظات كامیابی برای دیگران ( و همین طور من ) هم دعا كنید تا خداوند چشم حقیقت بین ما رو به روی حقیقت راز زندگی باز كنه.

خدایا! چشم حقیقت بین ما را به روی حقیقت راز زندگی باز كن! 

آمین
 
 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها