0

گرم کردن فضای خانواده با ربات احساساتی

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

گرم کردن فضای خانواده با ربات احساساتی

گرم کردن فضای خانواده با ربات احساساتی

به نقل از ایسنا، شرکت ربات‌سازی « Blue Frog Robotics» از نسل جدید ربات‌های هوشمند احساساتی برای گرم کردن فضای احساسی خانواده‌ها و سرگرمی بیشتر کودکان رونمایی کرد. ربات جدید این شرکت با نام «JIBO » قادر است تا با فعالیت‌هایی همچون ارتباطات، امنیت خانه، سرگرمی و در نهایت نگهداری سالمندان به عنوان عضو جدید خانواده پذیرفته شود.

ربات« JIBO» به سه چرخ مجهز شده که آن را قادر می‌سازد تا به طور همزمان به تمام جهت‌ها حرکت کند. سرعت این ربات حدود 70 سانتیمتر در ثانیه است. همچنین این ربات حدود 56 سانتیمتر ارتفاع داشته و وزن آن نیز حدود پنج کیلوگرم است.

طبق اعلام شرکت سازنده، کاربران می‌توانند این ربات را از طریق یک تبلت هشت اینچی که نقش صورت این ربات را بازی می‌کند کنترل کنند. فضای ذخیره‌سازی اطلاعات این ربات نیز حدود 16 گیگابایت بوده و با یک بار شارژ کامل قادر است بین هشت تا 10 ساعت فعالیت کند.

شرکت سازنده در مورد نوآوری‌های انجام گرفته در این ربات هوشمند افزود: تعداد زیادی از حسگرهای متنوع باعث افزایش عملکردهای این ربات شده است. برخی از این حسگرها شامل دوربین، سونوگرافی ، مادون قرمز، سنسورهای گرمایی، حسگرهای تعیین فاصله و دما و حسگرهای تشخیص وضعیت زمین هستند. عملکرد مجموع سنسورها و پردازش اطلاعات دریافتی از آنها در پردازشگر ربات در نهایت باعث روانی حرکت و سرعت در وظایف می‌شود.

این ربات قادر است تا به آسانی چهره‌ها را تشخیص دهد و به طور همزمان ببیند، گوش دهد و صحبت کند. زبان پیش‌فرض این ربات انگلیسی است اما می‌توان از زبان‌های دیگر مثل ژاپنی، چینی، کره‌ای، ایتالیایی و سایر زبان‌ها نیز استفاده کرد. طبق اعلام شرکت سازنده قیمت این ربات تنها 549 دلار است که با توجه به امکانات موجود در آن بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
شنبه 20 تیر 1394  7:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها