0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > علي سليمان‌پور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > علي سليمان‌پور

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > علي سليمان‌پور


شهيد علي سليمان‌پور


 

 

تاريخ تولد :1324

نام پدر :

تاریخ شهادت : 28/12/1364

محل تولد :كردستان /بانه /خشكدره

طول مدت حیات :40

محل شهادت :روستاي سالوك بانه

  مزار شهید :گلزار شهداي شهرستان بانه

علي سليمان‌پور در سال 1324 در روستاي خشکدره از توابع دهستان مرکز بانه استان کردستان ديده به جهان گشود.
فقر اقتصادي خانواده و محروميت منطقه او را از تحصيل علم محروم ساخت و با گذر از ايام کودکي در کنار پدر به کشاورزي و دامداري پرداخت.در سال 1344 ازدواج کرد و در طول زندگي مشترک خود صاحب 5 فرزند دختر و سه فرزند پسر گرديد.وي چند ماه پس از ازدواج به شهرستان بانه مهاجرت کرد و به کارگري پرداخت پس از پيروزي انقلاب اسلامي او که دلداده خميني کبير (ره) بود به سازمان پيشمرگان مسلمان کرد پيوست و چندي بعد به گروه ضربت ملحق شد و لباس سبز سپاه را بر تن نمود. او در عمليات پاکسازي بانه و سردشت از لوث وجود گروهکهاي ضدانقلاب شرکت کرد و مسئوليت گروهان کوخان را بر عهده گرفت.
در سال 1363 جانشيني گردان حضرت رسول (ص) سپاه بانه را عهده‌دار گرديد.و به سبب شايستگي و لياقتي که داشت مدتي بعد به فرماندهي اين گردان برگزيده شد. لزوم پاکسازي روستاهاي اطراف بانه از اعضاي گروهک ضدانقلاب او را بر آن داشت تا نيروهاي خود را در تاريخ 28/12/1364 جهت انجام عمليات به نزديکي روستاي سالوک هدايت نمايد هنوز اندکي از استقرار نيروها در اطراف روستا نگذشته بود که عناصرضدانقلاب بر آنها هجوم بردند و علي سليمان‌پور فرمانده دلير گردان حضرت رسول (ص) را در سن 40 سالگي به شهادت رساندند.
پيکر مطهر او يک روز در همان منطقه باقي ماند و روز بعد نيروهاي سپاه ضمن پاکسازي منطقه پيکري را که منافقان به وسيله سرنيزه قطعه قطعه کرده بودند به گلزار شهداي شهرستان بانه انتقال دادند و به خاک سپردند.
روحش شاد

منبع:كتاب اسوه هاي استقامت  

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  10:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها