0

مازندران دومین استان کشور در سکونت روستایی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مازندران دومین استان کشور در سکونت روستایی

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران گفت: از لحاظ سکونت در روستاها و ماندگاری در آن، استان مازندران رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، جان‌الله عبدی امروز سیزدهم تیرماه در نشست شورای اسلامی و دهیاران بخش امامزاده عبدالله که با حضور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در روستای هلومسر برگزار شد، با بیان اینکه باید از مهاجرت بی‌رویه به شهر و حاشیه‌نشینی روستاییان در حاشیه شهرها جلوگیری شود، اضافه کرد: اراضی و زمین‌های مستعد روستایی باید به دست روستاییان رشد پیدا کند و با بوم‌گردی و استفاده از فضاهای بی‌نظیر گردشگری به فکر ایجاد درآمد بیشتر مردم آن هستیم.

عبدی تصریح کرد: ایجاد تولیدات روستایی و انتقال آن به شهر، تامین ارزاق عمومی در روستاها و پرورش تولیدات مختلف در روستاها اقدامات مهمی است که افزایش درآمد خانوارهای روستایی را به همراه دارد و باعث افزایش پایدار درآمدی در روستاها و ماندگاری جمعیت می‌شود.

وی با اعلام اینکه امیدواریم در سرشماری آینده جمعیت کشور رقم زیادی از مردم مازندران در روستاها سکونت پیدا کنند، عنوان کرد: چند دهه قبل جمعیت روستاها از جمعیت شهرها بیشتر بود و این روند هم‌اکنون معکوس شده است.

عبدی با تاکید بر اینکه مازندران بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد که 45 درصد آن در روستاها سکونت دارند، اظهار کرد: از لحاظ سکونت مردم مازندران در روستاها و ماندگاری در آن، استان مازندران رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک دهه از فعالیت دهیاری‌ها می‌گذرد، افزود: با توجه به اینکه دهیاری‌ها منابع مالی قوی ندارند برای مدیریت صحیح بخشداران و فرمانداران باید آنها را مورد حمایت خود قرار دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه با ایجاد دهیاری سازندگی در روستاها آغاز شد، افزود: دهیاری‌ها رقابت با برخی شهرداری‌ها را هم از سر گرفتند و از نیروهای قدرتمند محسوب می‌شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی مازندران با اعلام اینکه هم‌اکنون ۳۰ هزار دهیاری در کشور وجود دارد، یادآور شد: سهم مازندران در بین استان‌های کشور 1916 دهیاری است که تلاش‌های چشمگیری در عمران و آبادانی روستاها دارند.

مازندران دومین استان کشور در سکونت روستایی

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 16 تیر 1394  10:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها