0

مدعيان مهدويت و پيامبري دچار اختلالات رواني هستند "

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مدعيان مهدويت و پيامبري دچار اختلالات رواني هستند "

مدعيان مهدويت و پيامبري دچار اختلالات رواني هستند "


   

یک روانپزشک، مدعيان مهدويت را دچار اختلالات رواني دانست و گفت: مدعيان از ريشه ‌هاي فرهنگي و عواطف مذهبي مردم سوء استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حسين برهاني، روانپزشك در نشست تخصصي اخلاق و فكر در حوزه رفتار شناسي مدعيان گفت: مدعيان مهدويت و پيامبري، دچار اختلالات رواني، هذيان گويي و توهم هستند كه در حوزه بهداشت روان و رفتار قابل بررسي است.

وی با اشاره به توهمات و هذیان گویی هایی که در علم روانشناسی اختلالاتی در حوزه تفکر است و با عنوان اختلال جنون از آن نام برده می شود، اظهار داشت: در تشخيص اين گونه بيماري‌هاي رفتاري، نبايد سليقه اي عمل کرد چرا كه باعث مخدوش شدن جايگاه شغلي، تحصيلي، اجتماعي وفرهنگي فرد مي شود.
وي اظهار داشت: عوامل محيطي، ژنتيكي، رواني، بيولوژيكي و زيست شناختي در ظهور برخي اختلالات رواني موثر است كه این اختلالات موجب بروز برخي شرايط و عوامل محيطي در فرد ظاهر مي ‌شود. اين قبيل افراد دچار نوعي مسخ واقعيت و مسخ شخصيتي مي‌شوند.

برهاني تصريح كرد: بيماران و مدعيان چنان در خصوص ادعاي خود با صلابت و محكم سخن مي‌گويند كه اغلب موجب تحريك افكار و تحت تاثير قرار دادن عاطفي مردم مي‌شوند.

وي با اشاره به سوء استفاده مدعيان از ريشه‌هاي فرهنگي، عواطف مذهبي و احساس تقدس گرايي مردم گفت: در شناسايي اين افراد باید اختلالات شخصيتي و جسمي و ژنتيكي و عوامل و استرس هاي محيطي مورد بررسي قرار گيرد.

نشست تخصصي اخلاق و فكر در حوزه رفتار شناسي مدعيان ازسلسله نشست‌هاي تخصصي مهدويت نهم دی به همت موسسه پژوهشي انتظار نور در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد.

اتفاقا درتاریخ دویست ساله اخیر ایران هم شاهد حضور و بروز افرادی با اختلالات روانی بوده ایم که مدعی مهدویت شده اند . از جمله این افراد میرزا علی محمد شیرازی معروف به سید باب است که بنا به نقل کتابهای تاریخی خود بهائیان من جمله " تاریخ نبیل زرندی " زمانی که میرزا در سنین جوانی در بوشهر زندگی میکرده در آن هوای بسیار گرم و جان سوز بوشهر بر پشت بام می رفته و در زیر آفتاب به ذکر و وردخوانی مشغول بوده است و به همین علت به " سید ذکر " هم معروف بوده است .

  همچنین زمانی که وی در مجلس علمای تبریز حاضر شده و خود را امام زمان معرفی می کند در مقابل سوالات ساده و سبک علما از پاسخ دادن عاجز می شود و به همین علت علماي شيعه از صدور حکم قتل وی خودداری کرده و میگویند او دچار " خبط دماغ "- بیماری روانی – می باشد .

 اراجیف و غلط گوئی های وی و صدور احکام مسخره در کتاب معروف وی به نام بیان فارسی شاهد دیگری بر اختلالات روانی باب می باشد .

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  9:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها