0

ماشین خنثی کردن مین روسی اوران-6 (URAN-6)

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2471
محل سکونت : اصفهان

ماشین خنثی کردن مین روسی اوران-6 (URAN-6)

دستگاه تخریب و خنثی کننده مین اوران-6 توسط مرکزتکنولوژی مسکو (766 UPTK) در سال 2014 طراحی و ساخته شده است،این سیستم هنوز مراحل آزمایش را پشت سر میگذارد و تحویل یگانهای ارتشی نگردیده است. کنترل ماشین اوران -6 توسط اپراتوری از فاصله 1000 متری صورت میگیرد و امکان و توانائی پیدا کردن و تخریب هر نوع مین و یا گلوله و راکتهای عمل نکرده و باقی مانده از جنگ را دارد،در ماشین اوران-6 چهار دوربین که در قسمتهای جلو و دو طرف و عقب قرار نصب گردیده اند که منظره کاملی از منطقه و محدوده کار ماشین را برای اپراتور مشخص میکند و پس از انجام عملیات پاکسازی منطقه برای کنترل و تائید قطعی کار ماشین خنثی کننده مین اوران-6 یکی از نیروهای تخریب منطقه مزبور را وارسی کرده و پاکسازی کامل منطقه مورد نظر را اعلام میکند.

(تصویر بالا ماشین تخریب مین اوران-6 را همراه با اپراتور در حین کار در جمهور خودمختار چچن نشان میدهد)

منطقه شمال قفقاز اکثرا" کوهستانی است و در این مناطق تا سال 1999 میلادی بین نیروهای ارتش فدرال روسیه و نیروهای جدائی طلب چچنی جنگ و زدوخوردهای ادامه داشت و پس از اتمام جنگ نیروهای تخریب ارتش با روش معمولی اقدام به تخریب و خنثی کردن میادین مینهای باقی مانده از جنگ میکردند و نیروهای ارتشی برای آزمایش کارکرد و کارآمدی ماشین اوران-6 را به منطقه مزبور انتقال دادند.  
محلی که برای آزمایش و تخریب مین در نظر گرفته شده در منطقه ای با کوههای صعب العبور بود که حمل و انتقال این ماشین با وزن 6 تن به منطقه مورد نظر بسیار سخت بود که به ناچار نیروهای تخریب ارتش روسیه این دستگاه را توسط بالگرد سنگین وزن روسی میل-26 به منطقه مزبور انتقال دادند در این منطقه ماشین خنثی کننده مین اوران-6 می بایست 98درصد از مینهای کاشته شده در زمین را خنثی کند تا مجوز ساخت و تولید برای واگذاری به یگانهای ارتشی را دریافت کند.
آزمایشهای بسیار زیادی نیروهای مهندسی ارتش روسیه در منطقه شمالی قفقاز و مناطق مختلف دیگر جنگی انجام دادند و ماشین خنثی کننده مین اوران-6 از تمامی آزمایشها سر بلند بیرون آمده است و مورد تائید فرماندهان ارتش روسیه قرار گرفته است.

(تصویر بالا ماشین تخریب مین اوران-6 را در میدان مین نشان میدهد)

ارتفاع ماشین خنثی کننده اوران 1.4 متر است و براحتی توانائی گذر و حرکت از موانعی تا ارتفاع 1.2 متر را در مناطق جنگی را می باشد، ماشین اوران-6 می تواند انواع مینها،گلوله های عمل نکرده خمپاره ، توپ، تانک و راکتها شلیک شده را با سرجنگی تا وزن 60 کیلوگرم (T.N.T) را تخریب  و از بین ببرد.
در روی سر جلوی دستگاه پنج سیستم چرخنده مونتاژ گردیده که از زنجیرهای فولادی برای کوبیدن بر روی مین ها و منفجر کردن آنها استفاده میکند و این ماشین مجهز به تیغه شبیه به تیغه بولدوزر گردیده که با آن می توان خاک زمین را برای پیدا کردن مینهای زیر سطحی را جابجا کرد،راندمان کاری این ماشین در یک روز برابر با کارکرد بیست نفر نیروی خنثی کننده مین است که بسیار چشمگیر می باشد.
ارتش روسیه دستور ساخت و تولید تعداد زیادی از ماشین خنثی کننده مین اوران-6 را برای یگانهای ارتش روسیه در سال 2015 میلادی در نظر گرفته است.

مشخصات ماشین خنثی کننده مین اوران-6 ( URAN-6) به شرح زیر می باشد:
وزن (کیلوگرم): 6000
وزن کامل با دستگاه کوبنده مین (کیلوگرم): 6800
طول (م م) : 4455
عرض (م م) : 2015
ارتفاع(م م) : 1490
عرض دستگاه کوبنده(م م) : 1600
 قدرت موتور(اسب بخار): 32
سرعت حرکت(کیلومتربر ساعت ) : 5
حداکثرفاصله کنترل ماشین توسط اپراتور ( متر ) : 1000

مترجم : دکتر حمید فرامرزپور

دوشنبه 15 تیر 1394  11:03 AM
تشکرات از این پست
Lovermohamad aligoharsamimi
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

پاسخ به:ماشین خنثی کردن مین روسی اوران-6 (URAN-6)

ممنون علیرضا جان جالب بود... ولی ای کاش همچین ماشینی خیلی زکدتر از اینها ساخته می شد که میتونست جون میلیونها نفر را نجات بده ... کاش
💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
سه شنبه 16 تیر 1394  9:31 AM
تشکرات از این پست
lovermohamad
aligoharsamimi
aligoharsamimi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : دی 1391 
تعداد پست ها : 353
محل سکونت : تهران

پاسخ به:ماشین خنثی کردن مین روسی اوران-6 (URAN-6)

باسلام

از این دست ماشین ها زیاد ساخته شده و حتی جلوی تاک ها یه سری تجهیزات مثل تجهیزات  این ماشین رو می بندند تا در شرایط جنگی هم بتونه مین خنثی کنه

سه شنبه 16 تیر 1394  10:11 AM
تشکرات از این پست
lovermohamad
دسترسی سریع به انجمن ها