0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > احمد روشني

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > احمد روشني

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > احمد روشني


شهيد احمد روشني

تاريخ تولد :-/--/1341

نام پدر :

تاریخ شهادت : 26/5/1358

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :17

محل شهادت :پاوه

  مزار شهید :

احمد روشني در سال 1341 به دنيا آمد، فرزند بزرگ خانواده بود عشق به اهل‌بيت (ع) و اسلام او را در سن 15 سالگي به هيئت‌ها و مساجد کشاند و در جلسات قرآن حضور يافت.
علاقه فراواني به کتاب‌هاي ديني و قرآن خواندن داشت و قرآن را خيلي خوب قرائت مي‌کرد. احمد تا کلاس سوم راهنمايي بيشتر درس نخواند و براي اين‌که در خرج خانواده به پدرش کمک کند، شروع به کار کردن کرد و درس را رها نمود. در جلساتي که در رژيم گذشته مخفيانه تشکيل مي‌شد، شرکت مي‌کرد. احمد از مهيا شدن مردم براي انقلاب بسيار خوشحال مي‌شد و مي‌گفت: امام خميني به زودي خواهند آمد.
او در کليه تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت مي‌کرد و عکس و اعلاميه امام خميني (ره) را بين مردم پخش مي‌کرد و وقتي که والدينش مي‌گفتند احمد اين‌قدر در تظاهرات شکرت نکن شهيد مي‌شوي، مي‌گفت: « مگر خون من با خون جوان‌هاي ديگر فرق دارد. تا خدا نخواهد هيچ اتفاقي نمي‌افتد و اگر شهيد بشوم در راه اسلام و قرآن شهيد شده‌ام.»
احمد علاقه خاصّي داشت که امام را ببيند و در روز بازگشت امام او نيز به استقبال امام رفت. بعد از پيروزي انقلاب در 22 بهمن‌ماه 1357 شب‌ها تا صبح پاسداري مي‌داد و چند ماهي از پيروزي انقلاب نگذشته بود که وارد سپاه شد؛ نه بخاطر حقوق که بيرون از سپاه حقوق خوبي داشت. او پاسداري را به اين خاطر انتخاب کرد که سرباز امام زمان باشد و به ملّت خدمت کند.
هنوز يک ماه از خدمت او نگذشته بود که آمد خانه و گفت: من مي‌خواهم به مأموريت بروم و به خانه همه فاميل‌ها رفته و خداحافظي کرد. بعد از 3 روز خانواده او اطلاع پيدا کردند که به مريوان رفته، از مريوان پس از شلوغ شدن پاوه براي کمک به آنجا مي‌رود و سرانجام در هفده سالگي در ماه مبارک رمضان در تاريخ 26/5/1358 در سن 17 سالگي در پاوه با زبان روزه به شهادت رسيد.
روحش شاد و راهش پررهرو باد.

منبع:كتاب حماسه شهداي غرب   -  صفحه: 65

 
 
پنج شنبه 2 دی 1389  8:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها